Live webinar

Niet-aangaan of beëindigen van de behandelingsovereenkomst

Door Landelijke Huisartsen Vereniging

Prijs
€ 55 – € 175
Datum
05 nov. 2026
Tijd
19:30 - 21:00
Accreditatie
2 punten (ABC1)
Wanneer kan een huisarts een behandelingsovereenkomst niet aangaan? Wanneer kan je een bestaande behandelingsovereenkomst beëindigen? Hoe zit dit bij patiënten met een Wlz-indicatie? Ben je als huisarts verplicht om zorg te leveren aan patiënten die in een woonzorginstelling verblijven? In deze nascholing nemen de juristen van de LHV jou mee in de juridische aspecten van het niet-aangaan of beëindigen van de geneeskundige behandelingsovereenkomst. Het juridisch kader, praktijksituaties en concrete tips wisselen elkaar af in deze nascholing.

In de nascholing wordt ingegaan op redenen om een behandelingsovereenkomst met een nieuwe patiënt te weigeren of niet aan te gaan en met een bestaande patiënten te beëindigen. De voorwaarden en zorgvuldigheidseisen daarbij worden besproken. Daarbij wordt naast het algemene kader specifiek ingegaan op de situatie van patiënten met een Wlz-indicatie die al dan niet in een woonzorginstelling verblijven. Is een huisarts verplicht om zorg te leveren aan patiënten in de instelling? Gelden daarbij bepaalde voorwaarden? Wat als de samenwerking met de woonvorm niet goed verloopt? Kan deze dan opgezegd worden?

Competenties

Maatschappelijk handelen en preventie60%
Organisatie en financiering40%

Sprekers

Pd
Peter de Zeeuw
Trainer

Peter de Zeeuw werkt sinds 2022 als jurist voor de LHV. Daarvoor heeft hij vele jaren bij een rechtsbijstandsverzekeraar gewerkt. Eerst als senior jurist gezondheidsrecht, daarna als leidinggevende van een in het gezondheidsrecht gespecialiseerd team van juristen. Binnen de LHV richt Peter zich op de juridische ondersteuning bij beleidsmatige vraagstukken en het adviseren van de individuele leden over alle juridische aspecten van de praktijkvoering.

Company logo
Landelijke Huisartsen Vereniging
academie@lhv.nl