Congres Diabetes type 1
Prijzen
Beroepen
Competenties
Sprekers
Bas van de Goor
Dagvoorzitter
Oud Olympisch kampioen volleybal, diabetes type 1 en directeur Bas van de Goor FoundationSarah Siegelaar
Spreker
Internist-endocrinoloog Amsterdam AMCSasja Huisman
Spreker
Klinisch Psycholoog en Onderzoeker Leids Universitair Medisch CentrumInge van Boxelaer
Spreker
Endocrinoloog AZ St. Lucas Ziekenhuis en specialist in de diabetestechnologieEelco de Koning
Spreker
Hoogleraar diabetologie aan het Leids Universitair Medisch CentrumMaarten van der Weijden
Spreker
Olympische gouden medaille winnaar open water zwemmen en voorzitter Maarten van de Weijden FoundationAgnes Clement
Spreker
Kinderarts in het Juliana kinderziekenhuis /Hagaziekenhuis Den HaagMijke Wijnroks
Spreker
Diabetesverpleegkundige bij Diabeter Groningen en ervaringsdeskundigeProgramma
Mensen met diabetes type 1 leven elke dag, 24/7, met de gevolgen hiervan op hun gezondheid en hun leven. Actief leven, zoals op de fiets naar het werk, de tuin doen, wandelen of sporten, kan voor deze mensen soms best een uitdaging zijn. Juist voor mensen met diabetes type 1 is actief leven enorm belangrijk. Sporten en bewegen helpt om complicaties te voorkomen en om zich mentaal en lichamelijk fit te voelen.
Nieuwe technologieën kunnen patiënten helpen om veilig te bewegen en te sporten. Op 1 februari tijdens het congres ‘Diabetes type 1, actief leven met de nieuwste technologie’ gaan we in op hoe jij, als zorgprofessional, je patiënten kunt begeleiden om nieuwe technologie optimaal in te zetten bij een actief leven.
Dit congres is voor zorgprofessionals. Heb je zelf diabetes type 1 of iemand uit je omgeving? Lees hier meer over onze informatieavond.
Praktisch programma
Tijdens het congres bieden we je een praktisch programma met concrete voorbeelden en strategieën die je kunt inzetten bij de dagelijkse behandeling van je patiënten. Inspirerende sprekers, zoals Sarah Siegelaar (Amsterdam UMC), Sasja Huisman (LUMC) en Maarten van der Weijden (Olympisch kampioen) en diverse ervaringsdeskundigen nemen je mee in wat sporten en bewegen doet met diabetes, hoe je hier het beste mee om kunt gaan, welke technologieën er zijn en hoe je ze het beste kunt inzetten.