Geavanceerde zorg voor zwangeren met diabetes

Diabetes en zwangerschapzwangerschapdiabetesZwangerschapsdiabeteszwanger

De diagnose en behandeling van Diabetes in de zwangerschap is voortdurend in ontwikkeling. Of het nu gaat om diabetes type 1, type 2 of zwangerschapsdiabetes (GDM), de zorg voor deze groep vereist voortdurende aandacht en expertise. Vandaag staan de laatste wetenschappelijke inzichten en de nieuwste behandelmethoden centraal. Deskundige sprekers maken de vertaalslag naar de dagelijkse praktijk zodat u patiënten op de best mogelijke manier kan begeleiden

05 jun. 2025
09:00 - 16:30
279
5-5.5 Punten
Nascholing
Physical course - single

Prijzen

Regulier € 279

Datum en locatie

05 jun. 2025
09:00
16:30
Bennekomseweg 24, 6717LM, Ede

Beroepen

Arts Infectieziekten
05 Jun 2025
04 Jun 2026
5 Punten
NIV
Endocrinoloog
05 Jun 2025
04 Jun 2026
5 Punten
NIV
Gastro-enteroloog
05 Jun 2025
04 Jun 2026
5 Punten
NIV
Gynaecoloog
05 Jun 2025
04 Jun 2026
5 Punten
NVOG
Hematoloog
05 Jun 2025
04 Jun 2026
5 Punten
NIV

Competenties

Medische handelen 40 %
Samenwerken 20 %
Kennis en wetenschap 40 %
Omschrijving

De meest recente onderzoeksresultaten van de Sugardip studie worden besproken. Wat zijn de leerpunten? We zoomen in op de diagnose en behandeling van GDM, inclusief de keuze tussen orale medicatie of insuline, en op de mogelijke rol van metformine bij de behandeling van type 2 diabetes. Daarnaast kijken we naar de inzet van sensortechnologie bij het monitoren van glucosewaarden tijdens de zwangerschap en de vooruitgangen die zijn geboekt op het gebied van hybrid closed loop behandeling voor diabetes type 1. Een unieke groep betreft de zwangeren met MODY, een genetisch bepaalde vorm van diabetes, aangezien zij vaak speciale zorgbehoeften hebben tijdens hun zwangerschap. Wat zijn de leerpunten op dit gebied?


Dit symposium biedt niet alleen gelegenheid uw kennis uit te breiden met de nieuwste onderzoeksbevindingen, maar ook om met collega’s van gedachten te wisselen over de praktische toepassing van deze inzichten in de zorg voor zwangeren met diabetes. Graag zien we u op 5 juni.


Rebecca Painter, hoogleraar Verloskunde & Vrouwengezondheid

Sarah Siegelaar, internist-endocrinoloog

SCEM

Wij willen professionals helpen de zorg te verbeteren. En daarom ontwikkelen en organiseren we (na)scholingsprogramma’s. Programma’s die je terugvoeren naar de gemeenschappelijk kern waarin we elkaar vinden; namelijk de patiënt. Geïnteresseerd in onze nascholingen, vul het formulier Houd mij op de hoogte in op www.scem.nl
scem@scem.nl
0345576642
6, Brenkmanweg, Culemborg, 4105DH