Training ARFID

ARFIDvoedingeetstoornissenbehandelingeten
ARFID (Avoidant/Restrictive Food Intake Disorder) is een eet -of voedingsstoornis, waarbij sprake is van te weinig en/of zeer selectief eten. ARFID verschilt duidelijk van bekendere eetstoornissen zoals anorexia nervosa en boulimia nervosa. Zo zijn kinderen en jongeren met ARFID niet bezig met hun gewicht of uiterlijk.
795
14-22.5 Punten
Online
Physical course - series

Prijzen

Regulier € 795

Datum en locatie

02 jun. 2025
16:00
17:00
Online

Beroepen

Cognitief gedragstherapeut
Accreditation in aanvraag
14 Punten
VGCt
Diëtist
Accreditation in aanvraag
19 Punten
ADAP
Ergotherapeut
Accreditation in aanvraag
19 Punten
ADAP
Gedragstherapeut
Accreditation in aanvraag
14 Punten
VGCt
Gezondheidszorgpsycholoog
Accreditation in aanvraag
16 Punten
FGzPt

Competenties

Medisch handelen40 %
Kennis en wetenschap40 %
Professionaliteit en kwaliteit20 %
Omschrijving

De blended training bestaat uit een uitgebreide e-learning waarin je meer leert over wat ARFID inhoudt, wat oorzaken en instandhoudende factoren zijn, de verschillende verschijningsvormen, diagnostiek én effectieve behandelmethoden. Na het volgen van de e-learning volgen twee live lesdagen, één gericht op diagnostiek en één waarin veel met casuïstiek geoefend wordt. Er is veel ruimte voor vragen en discussie.

Onderdeel van de training is ook de e-learning PARDI. De PARDI is een semi-gestructureerd interview om ARFID, Pica en Ruminatiestoornis te diagnosticeren. Door het afnemen van dit interview wordt duidelijk of de persoon voldoet aan de criteria voor ARFID. Indien sprake is van ARFID kan met dit instrument ook vastgesteld worden om welk profiel het gaat (sensorische gevoeligheid, angst voor aversieve gevolgen, gebrek aan interesse in eten) en de mate van ernst.


Accare Opleidingen

opleidingen@accare.nl
0646423429
352, Groningerstraat, Assen, 9402LT

Gerelateerde cursussen

12 Nov
Nov
09:30

King Nascholing

Classroom
Amsterdam
19.5
De cursus 'Eetstoornissen bij kinderen en jongeren' biedt een overzicht van eetstoornissen die voorkomen in de puberteits-/ adolescentiefase. Leer meer over de kenmerken, oorzaken, gevolgen en behandelingen voor Anorexia Nervosa, Boulimia Nervosa, BED en ARFID. Ook wordt er geoefend met motiverende gespreksvoering met jongeren en ouders, en handreikingen gegeven voor het aangaan van een gesprek over het vermoeden van een eetstoornis. Deze cursus is geschikt voor hulpverleners die meer willen leren over eetstoornissen bij kinderen en jongeren.
€ 585

De Tijdstroom

E-learning
3
oel van deze e‐learning is dan ook om je diagnostisch aan te scherpen, te weten wat en waar er behandeld moet worden en welke somatische en psychiatrische comorbiditeit er mee kan spelen.
€ 99
12 Dec
Dec
10:00
€ 195

Bijscholing instituut voor Therapeuten

Classroom
9
In samenlevingen waarin voedsel ruim aanwezig is zien we daar een aantal onvermijdelijke gevolgen van. Momenteel is een groot percentage van de bevolking te dik en graatmagere modellen sieren de omslag van menig tijdschrift.
€ 195
23 Apr
Apr
10:00
€ 299

Emotie-eten de baas

Classroom
Bergkerk
6
“Wat wij willen is zoveel mogelijk collega’s opleiden tot expert in de ‘Emotie-eten de baas methode’. Door ervarings– en resultaatgerichte scholingen te geven voor passievolle professionals die anderen willen helpen stap voor stap het emotie-eten onder controle te krijgen, zodat blijvend gewichtsverlies mogelijk is”. Sara en Judith
€ 299

De Tijdstroom

E-learning
6
Deze e-learningmodule gaat over de farmacotherapeutische behandeling van bipolaire stoornissen.
€ 150

MEDtalks.nl

E-learning
1
Het laatste decennium is de behandeling van het gemetastaseerd melanoom significant veranderd door de toevoeging van immuun- en targeted therapie aan het behandelarsenaal. Sinds kort is er eindelijk ook vijfjaarsoverlevingsdata bekend voor beide vormen van therapie. Hoe beïnvloeden deze resultaten de dagelijkse praktijk? In deze Engelstalige e-learning, die is opgenomen op 21 januari 2020, bespreekt een Belgisch expertpanel de eerste- en tweedelijnsbehandeling van het gemetastaseerd melanoom.
Gratis
17
Feb
2021
18
Feb
2026

VoedingOnline

E-learning
6
Deze E-learning module biedt u alle achtergrondinformatie over point of care testen (POCT). Na het volgen van deze e-learning module kunt u beslissen of u wilt starten met POCT in uw diëtistenpraktijk.
€ 120
28 Jul
Jul
10:00

Berg care

Classroom
Berg Care
17
Deze plasma training focust zich op het halen van de beste resultaten, ongeacht met welk systeem je werkt.
€ 249
23 Jun
Jun
10:00

Berg care

Classroom
Berg Care
9.5
Deze vasculaire licht en lasertherapie training focust zich op het halen van de beste resultaten, ongeacht met welk systeem je werkt.
€ 249

Vrouwenzorg

E-learning
2.5
Hyperbilirubinemie
€ 29.95