Landelijk congres Aanhoudende Lichamelijke Klachten
Op 29 september 2023 organiseert NALK alweer voor de 6e keer het Landelijk congres Aanhoudende Lichamelijke Klachten.Prijzen
Beroepen
Het congres vindt zoals vanouds plaats in de Nieuwe Buitensociëteit Zwolle.
Keynote sprekers zijn Prof. dr. Enny Das, Hoogleraar communicatie, Radboud Universiteit Nijmegen. Zij bestudeert hoe communicatie het gedrag van mensen kan beïnvloeden. Gezond gedrag, je aan regels houden, je laten vaccineren: hoe (sociale) media erover berichten, beleidsmakers het verwoorden en mensen er onderling over spreken, leidt tot wel of niet aanpassen van gedrag.
en Prof. Jon Stone, NHS Consultant Neurologist and Honorary Reader in Neurology, Edinburgh, UK. Hij is sinds 1999 betrokken bij onderzoek naar functionele symptomen in de neurologie. Het doctoraat van prof. Stone was een case-control-onderzoek naar functionele zwakte. Hij zegt vaak: “Dit zijn echte symptomen die eerder verband houden met een probleem in het functioneren van het zenuwstelsel, dan met ziekte.”
Naast deze keynote lezingen zijn er zoals gebruikelijk interessante workshops, een research track, posterpresentaties en is er de traditionele ALK quiz.
Uiteraard zullen er dit jaar ook weer prijzen worden uitgereikt. Een prijs voor de beste poster, de beste onderzoekspresentatie en de NALK-prijs. In de pauzes is er een informatiemarkt die u kunt bezoeken en zijn er diverse stands waar instellingen zich presenteren. En natuurlijk is het congres ook een goed moment om te netwerken en oude bekenden weer eens te spreken.