Workshop: ‘Breinboetseren’

breinkankeroncologieoncologische zorgpsychologische aspectenBreinboetseren
In deze workshop ontvang je informatie over de werking van het brein (bij ziekte) en de invloed van helpende en belemmerende gedachten en overtuigingen tijdens het weer oppakken van het leven na kanker, of tijdens het leven met de ziekte. Daarnaast ga je oefenen hoe je gedachten bespreekbaar kan maken en patiënten kan ‘uitdagen’ om hun gedachten te heroverwegen.
127.5
3 Punten
Classroom

Prijzen

Regulier € 127.5

Beroepen

Fysiotherapeut
3 Punten
KNGF
Praktijkondersteuner Ouderenzorg (POH-ouderen)
3 Punten
V&VN
Praktijkverpleegkundige huisartsenzorg (PVH)
3 Punten
V&VN
Verpleegkundig specialist algemene gezondheidszorg
3 Punten
V&VN
Verpleegkundig specialist chronische zorg bij som. aandoeningen
3 Punten
V&VN

Sprekers

Bettina Sari

zelfstandig GZ-psycholoog en senior trainer, Sari Consult en Levender
Omschrijving

De diagnose kanker en veranderingen in het lijf en leven door de behandeling voor kanker vraagt mensen om het doen van (tijdelijke) aanpassingen. Ieder mens zoekt naar manieren om om te gaan met deze veranderingen, dit wordt ‘coping’ genoemd. Soms worden zij hierbij ondersteund door zorgverleners, een psycholoog, coach of een paramedicus. Ook naasten en de sociale kring kunnen hierbij ondersteunend zijn, maar grotendeels is het vooral een intern proces. Emoties en gedachten over de situatie sturen het aanpassingsgedrag. De ‘patiënt’ gaat op zoek naar een nieuw evenwicht in Denken, Voelen en Handelen. Dit valt niet altijd mee.


Zo kan het zijn dat jij als zorgverlener iemand begeleidt die in zijn aanpassing wordt belemmerd door niet-helpende gedachten zoals bijvoorbeeld “ik doe vooral alsof er niets aan de hand is”. Deze gedachten hebben invloed op hoe iemand zich voelt en op hoe iemand handelt. Zo kunnen deze gedachten ook invloed hebben op de effectiviteit van jouw gesprek of behandeling. Hoe kun je over deze gedachten in gesprek gaan, zonder hierbij de patiënt het gevoel te geven dat hij/ zij iets verkeerds doet. Wat kun je doen om de patiënt de ruimte en urgentie te laten ervaren om deze gedachten te heroverwegen, met effect op gevoelens en handelen, zodat dit zijn aanpassingsvermogen (weer) verruimt.


In deze workshop ontvang je informatie over de werking van het brein (bij ziekte) en de invloed van helpende en belemmerende gedachten en overtuigingen tijdens het weer oppakken van het leven na kanker, of tijdens het leven met de ziekte. Daarnaast ga je oefenen hoe je gedachten bespreekbaar kan maken en patiënten kan ‘uitdagen’ om hun gedachten te heroverwegen.

Vestalia

Bureau voor gespreksvoering en psychosociale oncologie. Training en begeleiding van zorgverleners (multidisciplinair) in de oncologische zorg.
info@vestalia.nl
0610916919
136, Acaciapark, Hilversum, 1213LD

Gerelateerde cursussen

12 Sep
Sep
09:30

Vereniging Ergotherapie Nederland

Classroom
Ergotherapie Nederland
24
Wanneer een persoon de diagnose kanker krijgt staat de wereld op zijn kop, alles wat ooit vanzelfsprekend was, is dat nu niet meer. Wat de rol is als ergotherapeut en hoe je de behandeling vorm geeft; hier krijg je tijdens deze cursus voldoende handvatten voor.
€ 705 - 835
12
Feb
2024
12
Feb
2026
Gratis

Grünenthal B.V.

E-learning
0-2
Tom van ’t Hek praat in deze praktijkgerichte webinar met experts uit de oncologie en pijnbestrijding. Rondom het verhaal van voormalig patiënt Ad delen drie specialisten hun kennis. Duur: 1 uur 30 minuten
Gratis
26 Jun
Jun
09:00
€ 495

Het Helen Dowling Instituut

Classroom
Bilthoven
6-11.5
De interactieve workshop gaat over de psychische impact van kanker, (stagnerende) verwerkingsprocessen, omgaan met verlies en rouw en de valkuilen hierin.
€ 495
18 Sep
Sep
09:00
€ 530

PAOFarmacie

Classroom
Hotel van der Valk Veenendaal
9
De nascholing Farmaceutische zorg en oncologie gaat in op de rol van de poliklinische en openbare apotheker bij de zorg voor patiënten met kanker. Tijdens de nascholing komt de actuele stand van zaken rond oncolytica aan bod, alsmede de toxische effecten en de behandeling daarvan. Daarnaast wordt de medicatiebewaking van klassieke chemotherapie en targeted therapy belicht en de niet-medicamenteuze farmaceutische zorg. Tot slot komen mogelijke farmacotherapeutische interventies bij deze patiëntengroep aan de orde.
€ 530
06 Nov
Nov
10:00

Fysio Physics B.V.

Physical course - series
Sport Medisch Expertise Centrum IJsselstein
19
Kanker en het medisch beleid veroorzaken vermoeidheidsklachten, verlaagd fysiek functioneren en een verminderd kwaliteit van leven. Een versneld herstel van deze klachten is voor deze patiënten een grote toegevoegde waarde. Daarom introduceert Fysio Physics een compleet vernieuwde aanpak geheel volgens de KNGF-standaard Beweeginterventie oncologie en de IKNL-richtlijn Oncologische revalidatie.
€ 425
14 Oct
Oct
09:30
€ 830

Pro Education BV

Physical course - series
Utrecht
18-24
Het belang van beweging tijdens en na kanker
Mensen met kanker hebben vaak te maken met een onzeker ziekteverloop. Daarom is het belangrijk dat er zorg bestaat waarin de patiënt zich in samenwerking met de behandelaar kan richten op genezing, levensverlenging en de kwaliteit van leven. Fysieke training speelt een grote rol in het verminderen van de beperkingen die ontstaan bij kanker. Tijdens de cursus Beweeginterventie Oncologie leer je hoe je hiervoor een trainingsprogramma opstelt.
€ 830

NTvG

E-learning
1
Bij welke patiënt met kanker moet je uitzoeken of er sprake is van een erfelijke oorzaak? Test je kennis van de oncogenetica met deze toets.
€ 34.95
€ 75

Pro Education BV

E-learning
0-6
Het succesvol begeleiden van patienten met kanker
Deze cursus is ontwikkeld voor eerste- en tweedelijns oncologie-, fysio-, oefen- en ergotherapeuten die een bepaalde mate aan basiskennis over oncologie willen beheersen
€ 75
20 Jun
Jun
09:15

Congress Care

Congress
Online
0-3
Voor mensen die leven met of na kanker is het belangrijk dat de zorg vanuit het ziekenhuis naadloos aansluit op de zorg die geboden wordt door zorgverleners daarbuiten. Hoe werken we vanuit de medisch technische zorg, paramedische en psychosociale zorg in oncologiezorgnetwerken, informele zorg en palliatieve zorg landelijk en regionaal samen om passende zorg voor de gevolgen van kanker samen met de patiënt te realiseren?
€ 25 - 120
05 Nov
Nov
09:00

Pro Education BV

Physical course - series
Zwolle
13
Een passend voedingsadvies voor elke oncologische patiënt
De kans is groot dat het aantal cliënten met kanker de komende jaren flink zal toenemen. Daarom is het vanuit oncologisch perspectief belangrijk dat je als diëtist medische kennis hebt. Tijdens de 1-daagse cursus Voeding bij Kanker in de Eerste Lijn verdiep je je in verschillende oncologische aandoeningen en de hierbij passende voedingsadviezen. Zo weet je zeker dat jouw kennis toekomstbestendig is.
€ 455