Klaslokaal

Acceptance and Commitment Therapy (ACT)

Door Medilex BV

Prijs
€ 1495

Niet inbegrepen
btw
Datum
17 sep. 2026
Tijd
09:30 - 16:00
Locatie
Barchman Wuytierslaan 2, Amersfoort
Accreditatie
15 punten (V&VN, LV POH-GGZ, Registerpl, VSR)
Lisa, een jongvolwassen vrouw, worstelt al langere tijd met angst en onzekerheid. Ondanks verschillende therapieën blijft ze vastlopen in negatieve denkpatronen. Het voelt alsof haar gedachten haar blijven tegenhouden. Veel cliënten proberen pijnlijke gedachten en gevoelens te bestrijden, waardoor ze juist meer vastlopen. Acceptance and Commitment Therapy (ACT) biedt een andere benadering: niet vechten tegen wat er is, maar ruimte maken voor acceptatie en betekenisvolle keuzes.

Tijdens de cursus Acceptance and Commitment Therapy (ACT) in de praktijk leer je hoe je deze methode toepast in de begeleiding van cliënten. Je ontwikkelt vaardigheden om cliënten te helpen omgaan met moeilijke gedachten en gevoelens, terwijl ze werken aan een leven dat aansluit bij hun waarden.

Na afloop van deze cursus:

• Heb je inzicht in de basisprincipes van Acceptance and Commitment Therapy

• Kun je vermijdingsgedrag en controledrang samen met cliënten onderzoeken

• Herken je cliënten die vastzitten in negatieve gedachten en zelfbeeld

• Heb je tools om motivatie en bereidheid tot verandering te vergroten

• Kun je praktische ACT-oefeningen toepassen in je dagelijkse praktijk

De driedaagse cursus combineert theorie met oefeningen, casuïstiek en beeldmateriaal. Onder begeleiding van ACT-coach Barbera de Jong werk je met de thema’s hoofd, lijf en hart en vertaal je de methode naar jouw eigen werkpraktijk.

Wil je ACT effectief inzetten in je begeleiding of behandeling? Schrijf je dan in voor deze cursus.

Competenties

Medisch handelen40%
Communicatie30%
Professionaliteit en kwaliteit30%

Sprekers

Barbera de Jong
Barbera de Jong
ACT coach

Barbera de Jong is ACT coach, beeldend therapeut en NEI therapeut met jarenlange ervaring in het helpen van mensen die vastlopen in hun gevoel. Ze is gespecialiseerd in non-verbale therapieën, waarbij woorden niet altijd de sleutel zijn. Met haar ervaringsgerichte aanpak helpt ze mensen om uit hun hoofd te komen, contact te maken met hun gevoel en de verbinding weer te herstellen tussen denken en voelen. Tevens is zij auteur van het boek “Onder de oppervlakte, herstel de verbinding tussen denken en voelen”, wat begin februari 2025 wordt uitgegeven door uitgeverij Thema. Daarnaast traint ze zorgprofessionals in o.a. het effectief toepassen van ACT.

Company logo
Medilex BV
m.hop@medilex.nl
0306933887