Klaslokaal

Emotieregulatie en stressmanagement met cognitieve gedragstherapie bij mensen met ASS

Door RINO Groep Utrecht

Emotieregulatie en stressmanagement met cognitieve gedragstherapie bij mensen met ASS

Prijs
€ 355

Inbegrepen
lunch
Datum
06 okt. 2026
Tijd
09:30 - 16:30
Locatie
Oudenoord 6, Utrecht
Accreditatie
6 punten (V&VN, VGCt, VSR)
Mensen met een autismespectrumstoornis (ASS) hebben vaak moeite om hun emoties te reguleren. In deze cursus leer je hoe je cognitieve gedragstherapie kunt inzetten om hen hierbij te helpen. Zo kun je mensen met autisme ondersteunen om hun stressniveau te verlagen.

Veel mensen met een autismespectrumstoornis (ASS) hebben problemen met emotieregulatie en ervaren chronisch te hoge stressniveaus. In deze cursus wordt ingegaan op de mogelijkheden die cognitieve gedragstherapie biedt om mensen met ASS te helpen hun emoties beter te reguleren en hun stressmanagement te verbeteren.


De volgende onderwerpen komen aan de orde:

  • emotieregulatie en stressmanagement bij ASS
  • casusconceptualisatie
  • cognitieve technieken (G-schema, disfunctionele en helpende gedachten)
  • gedragsvaardigheden (evenwicht aanbrengen, ontspanningstechnieken en mindfulness
  • valkuilen bij emotieregulatie- en stressmanagement
  • emotiehanteringsplan en stresssignaleringsplan
  •  

Voorafgaand aan de cursus vul je een casusconceptualisatie in voor een eigen casus.

Competenties

Medisch handelen80%
Communicatie20%

Sprekers

dF
drs. Frédérique Geven
Docent

Frédérique Geven is neuro-en revalidatiepsycholoog en GZ-psycholoog en (supervisor) cognitief gedragstherapeut VGCt. Zij is werkzaam bij SeneVita GGZ In Eindhoven, een kleinschalige GGZ voor oudere volwassenen en ouderen. SeneVita GGZ heeft een specialisatie in neurobiologische ontwikkelingsstoornissen. Voorheen heeft zij 13 jaar bij GGz Eindhoven gewerkt in onder andere het autismeteam ouderen en daarvoor 8 jaar in de verpleeg- en verzorgingshuissector.

Company logo
RINO Groep Utrecht
infodesk@rinogroep.nl
0302308450