Omgaan met weerstand
Als adviseur kun je te maken krijgen met mensen die het oneens zijn met je voorstel om een verandering in een organisatie door te voeren. Wil jij leren hoe je het probleem kunt benoemen, erkennen en bevragen? Zodat je niet verzandt in discussie? Wil je leren hoe je blokkades en impasses kunt ombuigen in de goede richting? Doe dan deze tweedaagse, praktijkgerichte module.Prijzen
Beroepen
Competenties
Sprekers
drs. Myriam (M.S.) Gijsbers-van Pesch
Docent
Vanuit haar bedrijf Reflaction verzorgt zij bij de NSPOH diverse, niet-medisch inhoudelijke modules. Zoals haar bedrijfsnaam al verklapt staan zowel reflectie op het eigen handelen als actief daar verandering in aanbrengen in haar aanpak centraal. Het (verder) ontwikkelen van advieskwaliteit, leiderschap, veranderkunde en samenwerking (tussen individuen, teams en bijvoorbeeld ook met gemeenten) zijn zomaar wat van haar specialiteiten.Doelen
Na afloop van deze tweedaagse module:
Inzicht en interventietechnieken om met weerstand om te gaan
Je kunt de module volgen als bij- of nascholing. Tevens is hij incompany uit te voeren.
Mensen kunnen opzien tegen veranderingen in organisaties. Als zij jouw advies niet waarderen, kunnen zij de hakken in het zand zetten. In deze module is de centrale vraag: in welke situaties kun je weerstand verwachten en hoe ga je daarmee om?
Tijdens de tweedaagse module komen de methoden en technieken aan bod om professioneel om te gaan met weerstand bij advisering en begeleiding van veranderingsprocessen in organisaties.
Het gaat daarbij om:
- het signaleren van communicatieve impasses en blokkades.
- het herkennen van patronen in communicatiestijlen.
- het omzetten van weerstand naar functionele energie.
- interventies voor het ombuigen van weerstand.
- het verbreden en verdiepen van handelingsvaardigheid.
- het voorkomen van weerstand.
De training is praktijkgericht: ervaringen met weerstand in je eigen werkomgeving staan centraal. Je brengt casussen in uit eigen praktijk en oefent verschillende interventiemogelijkheden om blokkades en impasses te doorbreken. Daarbij krijg je feedback van docent en collega-deelnemers.