Supervisorenopleiding
Het doel van de supervisorenopleiding is het ontwikkelen van kennis en vaardigheden op het gebied van supervisie. Het volgen van deze opleiding is een voorwaarde voor de registratie als supervisor.1115
In aanvraag
Classroom
Prijzen
Regulier € 1115
Inclusief : het boek: ‘Beunderman, R., Colijn, S., Geertjens, L. & Maas, F. van der (red.) (2016). Theorie en praktijk van supervisie in de ggz. de Tijdstroom ISBN 9789058983077′
Beroepen
Cognitief gedragstherapeut
Accreditatie in aanvraag
VGCt
Gedragstherapeut
Accreditatie in aanvraag
VGCt
Gezondheidszorgpsycholoog
Accreditatie in aanvraag
FGzPt
Gezondheidszorgpsycholoog - Klinisch neuropsycholoog
Accreditatie in aanvraag
FGzPt
Gezondheidszorgpsycholoog - Klinisch psycholoog
Accreditatie in aanvraag
FGzPt
Omschrijving
De opleiding is opgebouwd rond 2 hoofdthema’s: de inhoudelijke (specifieke) en de relationele (non-specifieke) factoren van het gedragstherapeutisch therapieproces. Hiervan afgeleid komen verschillende thema’s aan bod.
De volgende onderwerpen komen aan bod in de opleiding:
- supervisiemodellen
- modellen van de professionele ontwikkeling van therapeuten
- onderwijskundige aspecten van opleiden van volwassenen in beroepsonderwijs
- positie van supervisie in opleidingstrajecten
- randvoorwaarden voor supervisie
- contractfase waaronder leerdoelen bepalen
- methodieken in supervisie
- hanteren werkrelatie
- toetsen en beoordelen in supervisie
- juridische aspecten, beroepsethische kwesties
- culturele diversiteit
- evaluatie en afronding van supervisie
- supervisie en N=1 begeleiding
- supervisie en de VGCt, verslaglegging
- supervisie en wetenschap: gebruiken van werkzaam gebleken procedures, opbouw en ontwikkeling van theorie, gebruiken van up to date inzichten uit de experimentele psychopathologie
Van de cursisten wordt verwacht dat zij fragmenten van een eigen supervisiemoment kunnen laten zien/horen. Deze worden plenair getoond en nabesproken en zo nodig nagespeeld in rollenspellen.
Let op: deze cursus telt alleen mee als nascholing voor supervisoren VGCt, voor cognitief gedragstherapeuten VGCt geldt deze cursus enkel als vooropleidingseis voor het supervisorschap VGCt, je ontvangt hiervoor geen punten.