Opleiding Triage Ondersteuner Huisarts (TOH)
Prijzen
Beroepen
Doelen
Inhoud
De triage-opleiding Leerpunt KOEL focust nadrukkelijk op leren in de context van de eigen huisartsenpraktijk. Het echte leren triëren begint immers pas bij de toepassing. Kennis, inzicht en toepassen zijn de thema’s die als een rode draad door de opleiding worden aangeleerd en getoetst.
Tijdens de hele opleiding staan de vanuit InEen gestelde criteria (o.a. de kernset) en competenties centraal en wordt er gewerkt aan:
- Vakinhoudelijke aspecten
- Urgentiebepaling en hoe het vervolgtraject te indiceren
- De ingangsklachten van de NHG-TriageWijzer zullen het uitgangspunt zijn
- Er is veel aandacht voor de fysiologie en pathologie
- Samenwerking
- Professionele rolontwikkeling
- Het organiseren van werkprocessen
Wat levert de opleiding Triage Ondersteuner Huisarts op?
- Meer inhoudelijke kennis
- Verbetering en zelfverzekerdheid van telefonische en fysieke triage
- Betere en efficiëntere planning van het spreekuur
- Hogere patiënt tevredenheid
- Verhoogde kwaliteit van zorg
- Meer tijd voor de huisarts
- Minder communicatie problemen
- Meer werkplezier
- Meer zelfstandigheid
- Eenduidigheid in werken (wellicht in een coördinerende rol)
Programma
Opbouw opleiding
- Vijf bijeenkomsten van 6 uur. De bijeenkomsten worden verzorgd door een triagist i.s.m. een huisarts.
- Minimaal 20 uur thuisstudie met ondersteuning van de digitale leeromgeving.
- Werkplekleren met werkplekgerelateerde opdrachten.
- Opbouw van het persoonlijke KOEL-triageportfolio (gedurende 1 jaar gratis toegankelijk).
- Deelname aan het Landelijk Kennisexamen Triage (LKT), georganiseerd door InEen en Calibris.
- E-coachmoment tezamen met de werkplekbegeleider.
Van de werkplekbegeleider wordt een tijdsinvestering gevraagd van ongeveer 15 uur, verdeeld over de opleiding.
Werkplekleren
Leren op de werkplek speelt een grote rol tijdens de triage-opleiding. Op de eigen werkplek wordt gewerkt aan praktijkopdrachten. Van de praktijk wordt een investering van 15 uur verwacht voor de begeleiding door een werkplekbegeleider tijdens de opleiding. Dit kan een ervaren collega of een huisarts zijn.
Is er binnen het eigen team weinig ruimte om het werkplekleren vorm te geven dan kan Leerpunt KOEL hierbij op twee manieren ondersteuning bieden
1 E-coaching
Een aantal beeldbel/Zoom gesprekken met een ervaren triagist om de triagist in opleiding een zetje in de rug te geven, te helpen met de opdrachten of andere problemen waar zij tegen aan loopt te bespreken. De input van de coaching kan zowel van de werkgever als de triagist i.o. komen.
De kosten hiervoor bedragen € 500,- voor 2 uur
2 Training on the job
Een ervaren triagist komt een deel van de dienst met de triagist in opleiding meeluisteren en geeft feedback op de gesprekvoering en advies om de gesprekken te verbeteren. Naast de Kernset staan hier ook de gespreksvaardigheden centraal.
De kosten hiervoor bedragen € 715,- voor drie uur en een maximale reistijd van een uur.
Extra service
Digitale Leeromgeving (DLO)
Leerpunt KOEL heeft voor de triage-opleiding een digitale leeromgeving (DLO) ontwikkeld. Het werken met online leeractiviteiten in de DLO biedt de mogelijkheid om de theorie van de NHG-TriageWijzer op eigen gelegenheid, tempo en wijze eigen te maken. De DLO geeft de docent de mogelijkheid om het leerproces van de cursist te volgen en daar waar nodig de fysieke bijeenkomsten op aan te passen.
Het KOEL-triageportfolio
Het KOEL-triageportfolio is eigendom van de triagist in opleiding. Het portfolio verstrekt de regie over de eigen ontwikkeling, en is daarnaast leuk, praktisch en toegankelijk. Het portfolio kan gevuld worden met alle genoten opleidingen, scholingen en activiteiten (ook niet genoten bij Leerpunt KOEL) en is daarmee ook een HRM-tool voor de verantwoordelijk manager. Het KOEL-triageportfolio kan worden gekoppeld aan alle HR-systemen. Het portfolio is het eerste jaar kosteloos. Na het eerste jaar kost het portfolio €100,- per deelnemer per jaar.
Audit van de telefonische triage
Leerpunt KOEL biedt u de mogelijkheid om het beluisteren en beoordelen van triagegespreksbanden uit handen te geven aan een auditor van Leerpunt KOEL. Een auditor krijgt toegang tot het KOEL e-portfolio van de triagist on opleiding waar de gespreksbanden zijn opgeslagen en beoordeeld kunnen worden. De triagist in opleiding beoordeelt eerst zelf de gesprekbanden, waarbij aansluitend een (e-)coachingsgesprek plaatsvindt.
Het beoordelen van 9 gespreksbanden met 3 (E-)coachingsmomenten kost €1.125,-