Klinisch redeneren | ZKH

klinisch redenerenredenerenklinisch beredeneren
In de e-learning maak je kennis met de "zes stappen oplossingsstrategie" voor patiëntgerelateerde problematiek. Ook wordt inzicht gegeven in het gebruik van andere benaderingswijzes, zoals EWS/SBAR en ABCDE. De gemiddelde doorlooptijd van deze e-learning is ongeveer vier uur.
27.5
3 Punten
E-learning

Prijzen

Regulier € 27.5

Beroepen

Praktijkondersteuner Huisarts - kind en jeugd (POH-GGZ Kind & Jeugd)
3 Punten
NVvPO
Praktijkondersteuner Huisarts - Somatiek (POH-S)
3 Punten
NVvPO
Praktijkondersteuner Huisarts (POH)
3 Punten
NVvPO
Praktijkondersteuner Huisarts - Geestelijke Gezondheidszorg (POH-GGZ)
3 Punten
NVvPO
Praktijkondersteuner Ouderenzorg (POH-ouderen)
3 Punten
NVvPO, V&VN
Omschrijving

In de e-learning maak je kennis met de "zes stappen oplossingsstrategie" voor patiëntgerelateerde problematiek. Ook wordt inzicht gegeven in het gebruik van andere benaderingswijzes, zoals EWS/SBAR en ABCDE. De gemiddelde doorlooptijd van deze e-learning is ongeveer vier uur.

 

Doelgroep

De cursus is ontwikkeld voor verpleegkundigen en andere zorgverleners (praktijkondersteuners) die zich de theorie van klinisch redeneren eigen willen maken.

Accreditatie

De module is met 3 punten geaccrediteerd door de V&VN en NVvPO.

SDB groep

valerie.vissers@sdbgroep.nl
0883888300
11, Regulusweg, Den Haag, 2516AC

Gerelateerde cursussen

SDB groep

E-learning
3
Klinisch redeneren is het systematisch beargumenteren van een vakgerichte aanpak van zorgvragergerelateerde problemen. Het is een oplossingsmethodiek gebaseerd op het koppelen van observaties aan anatomische en fysiologische kennis en kennis van ziektebeelden.
€ 27.5
26 Jun
Jun
13:00

Wenckebach Instituut voor Onderwijs en Opleiden UMCG

Classroom
Onderwijscentrum UMCG
2
Tijdens deze cursus leer je hoe je een wondanamnese kunt afnemen. Daarnaast leer je op gestructureerde wijze te kijken naar een wond en te komen tot je wondbehandeling. Je past classificatiemodellen toe en leert over het adequaat inzetten van geavanceerde wondproducten.
€ 70

PAOFarmacie

Incompany
3.5
Anemie en vitamine deficiënties zijn veelvoorkomende aandoeningen bij oudere patiënten die ons regelmatig voor klinische dilemma’s plaatsen. In deze cursus wordt dieper ingegaan op de oorzaken, gevolgen, diagnostiek en behandeling van de verschillende typen anemie. Daarnaast is aandacht voor klachten en risico’s, oorzaken, diagnostiek en behandeling van een tekort aan vitamine B1 en B6 én de laatste stand van zaken voor wat betreft de behandeladviezen over suppletie van vitamine D en calcium. Aan de hand van casuïstiek leert u door klinisch farmaceutisch te redeneren een afgewogen behandeladvies te formuleren passend bij de situatie van de patiënt.
Op aanvraag
€ 52.5

EDU-line

E-learning
De methodische benadering bij de opvang van een patiënt met gezondheidsproblemen van wisselende urgentie en complexiteit vormt, naast klinisch redeneren, de rode draad.
Professionals die werkzaam zijn in de acute zorg krijgen dagelijks te maken met situaties waarin sprake kan zijn van snelle verandering van de gezondheidstoestand van patiënten. Soms is een situatie stabiel, voorspelbaar, met voldoende reactietijd en is er weinig risico om een fout te maken. Een situatie kan echter ook zeer complex zijn (wisselend, onvoorspelbaar, levensbedreigend), terwijl de noodzakelijke interventies zich in zo’n geval laten typeren als ingewikkeld, met kans op fouten, bijwerkingen en complicaties. Kenmerkend is dat de behandeling, vooral in laatstgenoemde situaties, gebaseerd is op stabilisatie van vitale functies en op symptoombestrijding, in afwachting van een definitieve diagnose en behandelplan. In de acute zorg wordt duidelijk hoe belangrijk directe toepasbaarheid van kennis en vaardigheden is. Beslissingen moeten vaak worden genomen op basis van minimale informatie over de patiënt en niet altijd kan uitputtend onderzoek worden verricht wat leidt naar een definitieve diagnose voordat de patiënt wordt opgenomen of naar huis gaat. Dat maakt dat het werken in de acute zorg en de doelen die gesteld worden vaak wezenlijk anders zijn dan in andere delen van de zorg.
€ 52.5

Zorgplan Expertisecentrum

E-learning
1
Wil jij weten hoe je door klinisch redeneren inzicht krijgt in de gezondheidsproblemen van je cliënt? En hoe je daarmee tot de passende interventie komt? Dan is deze e-learning iets voor jou!
€ 22
23
Sep
2024
23
Sep
2025
€ 32.5

EDU-line

E-learning
8
Deze e-learning vormt een theoretische basis voor klinisch redeneren tijdens de zorg voor de ouder wordende zorgvrager. Start op elk gewenst moment en heb 1 jaar lang toegang.
We gaan in op verschillende aspecten van klinische redeneren, zoals het verzamelen en interpreteren van observaties en gegevens, het opstellen van passende zorgplannen en adequaat inzetten van acties en interventies en het effectief communiceren binnen multidisciplinaire teams om holistische zorg te bieden. De e-learning biedt een waardevolle kans aan zorgverleners om hun kennis en inzicht te vergroten en daarmee de kwaliteit van leven van deze zorgvragers positief te beïnvloeden. Het effectief kunnen analyseren van gezondheidssituaties, het ontdekken van relevante informatie en het nemen van weloverwogen beslissingen zijn cruciaal in het geven van optimale zorg. Accreditatie is mogelijk op aanvraag. Start op elk gewenst moment en heb 1 jaar lang toegang.
€ 32.5
14 Oct
Oct
09:00

Profundum Academy

Classroom
ProFundum Bekkencentrum
3
Deze cursus, is bedoeld voor cursisten die de cursus “Stuitgerelateeerde problematiek in de fysiotherapie” hebben gevolgd en staat in het teken van het aanscherpen en het aanvullen van de voor jou bekende kennis en vaardigheden omtrent het onderzoeken en behandelen van patiënten met stuitklachten.
€ 225