Functionaris Gegevensbescherming

gegevensbeschermingavgprivacyprivacygevoelige informatieFunctionaris Gegevensbescherming
De Algemene verordening gegevensbescherming (AVG) is sinds mei 2018 van toepassing. Voor veel zorgaanbieders is het thans verplicht om een Functionaris Gegevensbescherming (FG) aan te stellen. Een FG zorgt ervoor dat uitvoering wordt gegeven aan de bedoeling van de AVG: bescherming van de privacy van betrokkenen. De wetgever schrijft voor dat een FG over basiskennis moet beschikken, maar schrijft niet voor hoe die wordt verkregen. Deze e-learning voorziet in die basiskennis. Feitelijk dient elke zorgorganisatie over basiskennis op het gebied van privacybescherming te beschikken.
195
2.5-3 Punten
E-learning

Prijzen

Regulier € 195
Exclusief : btw

Beroepen

Apotheker
2.5 Punten
OA
Apotheker - Openbare Farmacie
2.5 Punten
OA
Tandarts
3 Punten
KRT
Tandprotheticus
3 Punten
KRTP

Competenties

Communicatie60 %
Organisatie en financiering40 %

Sprekers

Nina Amini Abyaneh

advocaat
Omschrijving

Doelstelling

In deze e-learning toetsen beginnende, maar ook gevorderde FG’s en privacymedewerkers hun basiskennis en verdiepen zij zich in nieuwe wijzigingen en aanpassingen die in de AVG-wetgeving zijn doorgevoerd sinds mei 2018.

Het programma bevordert dat de cursisten in kort bestek de voornaamste aspecten van het privacyrecht tot zich te nemen, teneinde te kunnen functioneren als Functionaris Gegevensbescherming. Doel van de e-learning is dat de deelnemer in een denktrant komt, waarin hij/zij intuïtief weet wat wel en niet goed is en snel de juiste beslissing neemt.


Opbouw, werkwijze en certificaat

De totale e-learning duurt ca. 3 uur en bestaat uit 7 verschillende modulen met deelonderwerpen en oefenvragen. De e-learning bestaat voor een deel uit basiskennis en voor een deel uit verdiepende stof. Deelnemers kunnen tussentijds voldoende pauze nemen. Het is mogelijk de opleiding tijdelijk te stoppen en later voort te zetten. Doordat deze e-learning ook als cursus in fysieke vorm wordt gegeven, is bekend welke onderdelen als lastig ervaren worden, waarop nader wordt ingegaan.

Aan het slot zal de eindtoets met 25 vragen verschijnen, waarbij 70% van de vragen goed beantwoord moet zijn om deze te behalen. Er zijn twee herkansingen. Als de toets gehaald is dan ontvangt men direct het certificaat via de e-mail en wordt gevraagd om een evaluatie in te vullen.

Heeft men de toets en herkansingen niet gehaald, dan wordt gevraagd om contact op te nemen met DeZorgacademy en samen te kijken waar de struikelblokken zich bevinden.

Hieronder vindt u de modules en deelonderwerpen van de e-learning:

1. Taken en positie FG

  • Wanneer is een FG verplicht?
  • Wat zijn de taken van een FG?
  • Wat is de positie van de FG?

2. Hoe zat het ook al weer?

  • De belangrijkste spelers
  • Persoonsgegevens
  • De basisbeginselen
  • Bijzondere persoonsgegevens

3. Datalekken

  • Wat is een datalek?
  • Wat zijn de te nemen stappen bij een datalek?
  • Praktijk: AP en datalekken

4. Beveiliging en NEN-normen

  • Hoe zorg je voor de juiste beveiliging?
  • Hoe kijkt de Ap aan tegen de beveiliging?

5. Rechten van betrokkenen

  • Welke rechten hebben betrokken?
  • Hoe moet er worden gereageerd op een verzoek?
  • Moet er altijd worden voldaan aan een verzoek?

6. Gegevensuitwisseling

  • Gegevensuitwisseling met derden: op grond waarvan?
  • Hoe kan ik zorgen voor een veilige gegevensuitwisseling?
  • Hoe zit het met elektronische gegevensuitwisseling?

7. Data protection impact assessment

  • Wanneer is een DPIA verplicht?
  • Hoe moet een DPIA worden uitgevoerd?


De Zorgacademy

post@dezorgacademy.nl
0302332218
16, Driebergseweg, C, Zeist, 3708JB

Gerelateerde cursussen

Stichting Bedrijfsfonds Apotheken

Incompany
5
Ziekte en medicijngebruik zijn heel persoonlijk. Daarom is het belangrijk dat je in de apotheek zorgvuldig omgaat met privacy.
€ 120

GGZ Ecademy

E-learning
0.5-2
Sinds een aantal jaren hebben we allemaal te maken met de wet Algemene Verordening Gegevensbescherming (AVG). Dat geldt ook voor medewerkers in de ggz. Dit leertraject leert alert te zijn op situaties waarin de privacy van een cliënt in het geding is.
Gratis

Stichting Bedrijfsfonds Apotheken

E-learning
2.5
Ziekte en medicijngebruik zijn heel persoonlijk. Daarom is het belangrijk dat je in de apotheek zorgvuldig omgaat met privacy.
€ 25

SDB groep B.V.

E-learning
1
Doel van deze cursus is bewustwording bij medewerkers in huisartsenpraktijken van de noodzaak van het zorgvuldig omgaan met persoonsgegevens tijdens het werk. Hiernaast leert de medewerker aan de hand van casuïstiek, vragen en feedback de belangrijkste gedragsregels om aan de privacywetgeving te voldoen.
€ 27.5

De Zorgacademy

E-learning
40-60
Het recht in de zorg is veelomvattend en dynamisch. De regelgeving is bovendien complex en de financieringsstromen zijn ondoorzichtig. Voor iedereen die zich beleidsmatig of als adviseur bezighoudt met de zorgsector is het van belang om een totaaloverzicht te hebben van de wet- en regelgeving in de zorgsector en de praktische toepassing daarvan. In deze e-learning bieden wij dit totaaloverzicht.
€ 2495