Jaarsymposium Verslaving 2023

verslavingsproblematiekomgaan met verslavingvernieuwingleefstijlinterventiesvernieuwende invalshoekenalcoholverslavingalcoholgebruikhepatitis
Op donderdag 14 december 2023 ontvangen wij u graag in Amsterdam of online bij het jaarlijks terugkerende Jaarsymposium Verslaving. Een combinatie van basale wetenschap, medische kennis en psychosociale aspecten kenmerken opnieuw het programma.
250
In aanvraag
Classroom

Prijzen

Regulier € 250

Beroepen

Gezondheidszorgpsycholoog
Accreditatie in aanvraag
FGzPt
Gezondheidszorgpsycholoog - Klinisch neuropsycholoog
Accreditatie in aanvraag
FGzPt
Gezondheidszorgpsycholoog - Klinisch psycholoog
Accreditatie in aanvraag
FGzPt
GZ Pyscholoog
Accreditatie in aanvraag
FGzPt
Gz-psychologen | Klinisch neuropsycholoog
Accreditatie in aanvraag
FGzPt

Competenties

Medisch handelen100 %

Sprekers

Arnt Schellekens

Voorzitter
Psychiater, Radboud UMC Nijmegen

Andrea Rozema

Spreker
Programmaleider Academische Werkplaats Verslaving, Tilburg University (Tranzo)

Wilco Sliedrecht

Spreker
Verslavingsarts, De Hoop GGZ

Michiel Boog

Spreker
Klinisch psycholoog, Erasmus Universiteit

Esther Pars

Spreker
Onderzoeker, RadboudUMC

Julien Guiraud

Spreker
Founder & President, Vergio

Daan von den Hoff

Spreker
Basisarts en onderzoeker, RadboudUMC

Programma

Omschrijving

Op donderdag 14 december 2023 ontvangen wij u graag in Amsterdam of online bij het jaarlijks terugkerende Jaarsymposium Verslaving. Een combinatie van basale wetenschapmedische kennis en psychosociale aspecten kenmerken opnieuw het programma.

Nieuw zijn de onderwerpen die voorzitter Arnt Schellekens heeft geselecteerd:

  • Op medisch vlak is er dit jaar aandacht voor hepatitis C. Gezien de hoge prevalentie onder drugsgebruikers (PWUD) en de ernstige gezondheidsrisico's die het met zich meebrengt, is het van cruciaal belang om effectieve preventie-, test- en behandelingsstrategieën te implementeren die specifiek gericht zijn op deze populatie. Een kritische evaluatie van de literatuur geven u inzicht in de doeltreffendheid, haalbaarheid en effectiviteit van een decentraal hepatitis C-zorgpad.
  • Aan de hand van fase-3-studieresultaten wordt de effectiviteit en veiligheid van natriumoxybaat – farmaceutisch GHB – bij de behandeling van alcoholverslaving besproken.
  • Uitgebreid literatuuronderzoek leverde over de afgelopen twintig jaar 37 soorten factoren op die kunnen bijdragen aan of juist beschermen tegen een ‘terugval’ bij een stoornis in het gebruik van alcohol. Na dit symposium weet u welke factoren dit zijn en wat u ermee kunt in de praktijk.
  • Op het vlak van alcoholgebruik is er ook nog aandacht voor vroegsignalering. In het bijzonder hoe dat in de psychiatrie wordt aangepakt en welke rol de verslavingszorg daarin heeft.
  • Met het openen van de online-gokmarkt en het vrijgeven van gokreclames heeft de Nederlandse overheid een gokje gewaagd met de gezondheid van burgers. Tijdens het jaarsymposium worden cijfers en kennis rondom gokverslaving anno 2023 belicht.

Voor wie?

Het jaarsymposium verslaving is bedoeld voor psychiaters, psychologen, psychotherapeuten, verslavingsartsen en SVP’ers en degenen die in opleiding zijn of studeren voor deze disciplines. Andere geïntreseerde professionals zijn ook van harte welkom.


Benecke

deelnemersadministratie@benecke.nl

Gerelateerde cursussen

12 Sep
Sep
09:00
€ 4950

Fontys voor Professionals

Physical course - series
Fontys Paramedische Hogeschool
0-240
De post bachelor Leefstijlcoach is een opleiding die zich richt op het stimuleren van gedragsverandering en het versterken van de eigen regie van cliënten. De opleiding biedt kennis en vaardigheden om een gezondere leefstijl en duurzame gedragsverandering te realiseren. Dit is in lijn met het Nationaal Preventieakkoord, dat streeft naar het verminderen van overgewicht en obesitas door middel van gecombineerde leefstijlprogramma's. Als leefstijlcoach leer je hoe je cliënten kunt motiveren en ondersteunen in hun proces naar een gezonder leven, waarbij de nadruk ligt op eigen regie en effectiviteit.
€ 4950

Vereniging Arts en Leefstijl

E-learning
1
De e-learning ‘Leefstijl in de spreekkamer | basis’ zit vol met wetenschappelijke inzichten, video’s met voorbeeld gesprekken en interactieve video’s. Leefstijlgeneeskunde, gedragsverandering en het effectief aangaan van het leefstijlgesprek komen aan bod.
€ 50
01
Jan
1970
28
Sep
2025

Vereniging Arts en Leefstijl

E-learning
1-2
De e-learning ‘Leefstijl in de spreekkamer | oncologie’ zit vol met wetenschappelijke inzichten, video’s met voorbeeldgesprekken en interactieve video’s. Leefstijlgeneeskunde, gedragsverandering en het effectief aangaan van het leefstijlgesprek komen aan bod. Extra in deze e-learning is de module leefstijl en oncologie waar we specifiek ingaan op de leefstijl binnen de oncologie.
€ 60

The Health Fundament

E-learning
3
Vroeger werd er altijd gedacht dat artrose alleen het gevolg was van slijtage door belasting, inmiddels weten we dat artrose veel meer een systemisch probleem is. Onderliggende problemen als overgewicht, diabetes en andere problematiek hebben directe invloed op het ontwikkelen van artrose. Wat doen wij als zorgprofessional met deze onderliggende problematiek? Interessant? Bekijk dan snel deze e-learning.
€ 120

College 24

E-learning
4
Aan de hand van casuïstiek, voorbeelden en feiten laten we in deze kennisquiz zien hoe je leefstijlinterventies kunt toepassen bij patiënten met chronische aandoeningen.
€ 125

The Health Fundament

E-learning
8-21
Wil jij als HBO-geschoold zorgprofessional leefstijl integreren in jouw behandelingen? Dan is dit jouw basisopleiding! Je leert vanaf een online portaal in zeven modules waarom leefstijltherapeuten in het huidige zorgsysteem én in onze maatschappij een onmisbare schakel zijn. Start vandaag, integreer morgen!
€ 240
06
Nov
2023
05
Nov
2025

SMC Academy

E-learning
8-21
Wil jij als hbo-zorgprofessional leefstijl integreren in jouw behandelingen? Dan is deze basisopleiding een aanrader. Je leert via een e-learning in 7 modules waarom leefstijltherapeuten in het huidige zorgsysteem en onze maatschappij noodzakelijk zijn.
€ 240

SMC Academy

E-learning
3
Vroeger werd er altijd gedacht dat artrose alleen het gevolg was van slijtage door belasting, inmiddels weten we dat artrose veel meer een systemisch probleem is. Onderliggende problemen als overgewicht, diabetes en andere problematiek hebben directe invloed op het ontwikkelen van artrose. Wat doen wij als zorgprofessional met deze onderliggende problematiek? Interessant? Bekijk dan snel deze e-learning.
€ 120
06 Nov
Nov
09:30

Biofeedback Opleiding

Physical course - series
De eenhoorn
0-18
In de praktijkcursus “HRV & Leefstijl” leer je HRV metingen combineren met gezonde leefstijlinterventies binnen een holistische visie op gezonde gedragsverandering.
€ 675
05
Feb
2025
02
Feb
2027
Gratis

Huisartsen Alja Sluiter en Stefan van Rooijen

E-learning
1
In dit webinar ontdek je hoe voeding, beweging, slaap en omgeving kunnen bijdragen aan een langer en gezonder leven. Huisartsen Stefan van Rooijen en Alja Sluiter nemen je mee en bespreken praktische tips en nieuwe ontwikkelingen rondom het langere leven..
Gratis