Basiscursus Groepsdynamica
Vanuit de visie dat wij allen, zowel in de zorg en hulpverlening als daarbuiten met groepen te maken hebben, is het helpend om meer te begrijpen van de werking van groepen. Niet alleen geeft dit meer inzicht in eigen groepen (denk aan teams, aan leefgroepen, aan afdelingen binnen een instelling of bedrijf of aan behandelgroepen), ook geeft dit mogelijkheden om groepsprocessen te beïnvloeden.
Prijzen
Datum en locatie
Beroepen
Indeling van deze cursus
Elke bijeenkomst heeft een onderdeel waarin de theorie wordt vertaald in praktische handvatten waar mee geoefend wordt. Uitgangspunt is dat de literatuur vooraf gelezen wordt, waardoor de inhoud van de bijeenkomsten veelal praktisch, ervaringsgericht en op maat gemaakt is.
Vanaf bijeenkomst 3 heeft elke bijeenkomst een vast onderdeel: het oefenen in een rollenspel van een doorlopende groepsbehandeling met vaste rollen. Hierin wordt zowel de rol en positie van (soorten) groepsdeelnemers ervaren, als geoefend met het leiden van een groep en het sturen van processen. Dit gebeurt afwisselend, waarin de diverse theoretische concepten van groepsdynamica aan bod komen en geoefend kan worden met diverse interventies en ervaren kan worden wat diverse groepsdynamische processen teweeg kan brengen.