Basiscursus 'Functiestoornissen van de bekkenbodem in breed perspectief'

Bekkenbodembekkenbodemfunctiefunctiestoornisincontinentie
Na de cursus kun je mensen met functiestoornissen aan de bekkenbodem behandelen en begeleiden. Je beschikt dan over passende kennis en ontwikkelt een methodische werkwijze. Daarbij neem je de verschillende patiëntvariabelen, zoals leeftijd en geslacht in acht.
1530
40 Punten
Physical course - series

Prijzen

Regulier € 1530
Inclusief : verzorging en cursusmateriaal
Kortingen
€ 160
met NPi-kortingskaart

Beroepen

Fysiotherapeut
40 Punten
KNGF, KRF
Omschrijving

In onze maatschappij zijn mensen zich steeds bewuster van hun eigen gezondheid en de zelfzorg daarin. Ook bij stoornissen in het bekkenbodemgebied, bijvoorbeeld na een bevalling of bij het ouder worden, vragen mensen steeds vaker om hulp. .

Aanvankelijk zagen mensen het bekkenbodemgebied enigzins als taboe. Op dit moment is dat veranderd. onder andere door de positieve inbreng van onder andere de fysiotherapeutische zorg . Dat betekent ook dat deze zorg veelvuldig gevraagd wordt. Tijdens de cursus leer je als fysiotherapeut en oefentherapeut over welke competenties je beschikt bij het behandelen van de bekkenbodem.

De cursusinhoud sluit aan op het methodisch werken, zoals de KNGF-richtlijn ‘Stressincontinentie’ dat beschrijft. Je leert over functies en functiestoornissen van de bekkenbodem , zowel op het niveau van weefsel/orgaan als op persoonsniveau gerelateerd aan leeftijd en geslacht.

Ook de mogelijkheden die je als oefentherapeut hebt om te behandelen komen ruimschoots aan bod. Je werkt met casussen uit de praktijk en in kleine subgroepen. Je leert de nieuwste inzichten en ontwikkelingen toe te passen zowel binnen de fysiotherapie als binnen de oefentherapie en de verbinding daartussen. Je maakt kennis met de verschillende onderwerpen in diverse thema's. De keuze van deze onderwerpen waardeerden onze deelnemers met een 8,3 Je hebt tijdens de cursus regelmatig evaluatiemomenten om bij jou een optimaal leerresultaat te bewerkstelligen. Behandeling en begeleiding van kinderen (onder de 16 jaar) en oudere patiënten (boven de 70 jaar) vragen om een heel specifieke aanpak. Deze maken geen deel uit van de cursus. Je kunt daarvoor bij een andere NPi-cursus terecht.

Nederlands Paramedisch Instituut

Het NPi is het Landelijk Kenniscentrum voor Paramedische Zorg. De missie van het NPi luidt: het (verder) professionaliseren van fysiotherapeuten, oefentherapeuten, ergotherapeuten en andere (paramedische) professionals in de gezondheidszorg. Vanwege deze primaire focus is als slogan van het NPi gekozen: 'Kennis in beweging'. Het NPi wil het vooraanstaande kenniscentrum zijn; dat wil zeggen het kenniscentrum waar fysiotherapeuten, oefentherapeuten, ergotherapeuten en andere (paramedische) professionals als eerste aan denken als het gaat om deskundigheidsbevordering, informatievoorziening, praktijkgericht onderzoek en innovaties.
info@npi.nl
0334216100
7, Berkenweg, Amersfoort, 3818LA

Gerelateerde cursussen

10 Oct
Oct
09:00
€ 595

Profundum Academy

Classroom
ProFundum Bekkencentrum
12
De fysiotherapeuten maken tijdens deze cursus kennis met de anatomie en fysiologie van de bekkenbodem. Er wordt uitgebreid stilgestaan bij de functie en de disfunctie van de bekkenbodem en welke invloed dit heeft op de gehele keten. De relatie van de bekkenbodem met o.a. lage rugpijn, de ademhaling. stress en trauma, zwangerschap en bevalling, leeftijd komen aan bod. Daarnaast wordt er aandacht besteed aan de rol van van de bekkenbodem binnen de motorcontrol, met hierin speciale aandacht voor diastase problematiek. Er wordt aandacht besteed aan trainingsleer en het hierin integreren van de bekkenbodem, zodat bekkenbodembewust getraind kan worden.
€ 595
04 Jun
Jun
16:30

Mark Two Academy

Classroom
Babylon Hotel Den Haag
4
Welkom op onze website voor de nascholing "Actualiteiten over proctologie en bekkenbodemzorg". Deze nascholing is speciaal ontworpen voor huisartsen, verpleegkundig specialisten en physician assistants werkzaam in zowel de eerste lijn als binnen de chirurgie, urologie en gynaecologie.
€ 50
Gratis

Van Heek Medical Educatiehuis

E-learning
1
Wat komt er kijken bij de behandeling van incontinentie? Welke protocollen en adviezen zijn hiervoor opgesteld? En wat te doen in geval van complicaties? Hier leer je alles wat je als verpleegkundige of apotheker(sassistente) moet weten over afvoerende continentiezorg.
Gratis
€ 27.5

SDB groep B.V.

E-learning
1
Incontinentie is een verschijnsel met grote (psychische) impact op het dagelijks functioneren van zorgvragers. De e-learning module Incontinentiemanagement vertelt, met behulp van video, het verhaal van de ervaringen van twee zorgvragers met incontinentieklachten. De cursus is mede ontwikkeld door een incontinentie verpleegkundige.
€ 27.5
€ 27.5

SDB groep B.V.

E-learning
1
De e-learning module Continentiemanagement 2 behandelt diagnostiek en het doel van de diagnostiek. Daarnaast wordt uitgebreid ingegaan op het gebruik van verschillende absorberende incontinentieproducten. Deze cursus is ontwikkeld door inhoudelijke experts, een incontinentieverpleegkundige en een arts/docent.
€ 27.5