Training Investeren in een veilig werk- en leerklimaat
Prijzen
Datum en locatie
Beroepen
Sprekers
Noël Battal
psycholoog, hypnotherapeut en trainer
Natasja Looman
psycholoog, hypnotherapeut en trainer
Er is veel aandacht voor het versterken van een veilig werk- en leerklimaat, zowel vanuit de LAD, De Jonge Specialist als de Federatie. Binnen een veilig leer- en werkklimaat kan gezond en veilig worden gewerkt en kan onbevreesd worden geleerd.
De werking van ‘power dynamics’ en de mate van ‘deep democracy’ zijn belangrijke factoren die de ervaren veiligheid binnen de werk- en leeromgeving bepalen. De werking van powe rdynamics zegt iets over de machtsdynamiek, de mate van deep democracy over de ruimte die – bij besluitvorming – wordt gegeven aan alle meningen.
Als medisch specialist, opleider of supervisor, vakgroepvoorzitter, medisch manager of bestuurder ben je je vaak minder scherp bewust van deze power dynamics. Terwijl juist jij als rolmodel veel invloed uit kunt oefenen op het constructief maken van de power dynamics en het creëren van een veilig werk- en leerklimaat. Het is dus handig om bewust te zijn van macht en invloed en dit positief te benutten.
De training investeren in een veilig werk- en leerklimaat is bedoeld voor ervaren medisch specialisten, waaronder opleiders, supervisors, vakgroepvoorzitters, medisch managers en bestuurders. Je maakt diepgaand kennis met de begrippen power dynamics en deep democracy en leert vervolgens over de rol en werking ervan. Daarna oefen je samen met een trainingsacteur hoe je negatieve aspecten van power dynamics herkent en bespreekbaar maakt én positief invloed uit kunt oefenen op het versterken van een veilig werk- en leerklimaat.