Blended learning Richtlijn Osteoporose & Fractuurpreventie

Osteoporosefractuurpreventie
Deze nascholing heeft 2 doelstellingen: Bevordering van kennis over de nieuwe richtlijn Afstemming van een multidisciplinaire benadering van fractuurpreventie en identificeren van hoog risico patiënten Deze nascholing bestaat uit 2 delen: Deel 1: E-learning (ca. 45 minuten) Deel 2: Lokale ziekenhuisbijeenkomsten (ca. 1 uur)
Gratis
2 Punten
Classroom

Prijzen

Gratis

Beroepen

Huisarts
21 Nov 2022
20 Nov 2024
2 Punten
CvAH

Competenties

Medisch handelen40 %
Samenwerken20 %
Kennis en wetenschap40 %
Omschrijving

E-learning:

In 5 modules behandelen sprekers uit diverse centra aan de hand van patiëntprofielen de stroomdiagrammen uit de richtlijn. De e-learning dient als voorbereiding voor deelname aan de lokale bijeenkomst

Lokale ziekenhuisbijeenkomsten:

Behandelaren die vanuit verschillende disciplines betrokken zijn bij fractuurpreventie zullen deelnemen aan deze bijeenkomsten die binnen de ziekenhuizen zullen plaatsvinden.

De e-learning dient als voorbereiding voor deelname aan de lokale bijeenkomst.

Olio Educatie

sharona@olio.nl
19, Siliciumweg, Amersfoort, 3812SV

Gerelateerde cursussen

08 Jul
Jul
18:00

Huisartsenzorg Zaanstreek Waterland (HZW)

Classroom
Kantoor HZW
De scholing over 1e lijns Osteoporosezorg (fractuurpreventie) heeft als doel kennis te delen, awareness bij de huisartsenpraktijken te creëren en de 1e lijns osteoporosezorg te versterken.
Gratis

CME-Online

E-learning
2
Deze cursus gaat over osteoporose en fractuurpreventie bij ouderen. In deze cursus ligt de nadruk op osteoporose als oorzaak van het optreden van fracturen op oudere leeftijd. Fractuurpreventie is echter niet compleet als niet tevens wordt stilgestaan bij de preventie van valincidenten. Verder zal speciaal aandacht worden besteed aan het bewijs van effectiviteit van behandelingen bij de oudste ouderen. Na het volgen van deze cursus bent u bekend met de mate waarin osteoporose bij ouderen voorkomt en welke invloed dit heeft op het dagelijks functioneren. U kunt adequaat gepaste diagnostiek voor osteoporose toepassen en u bent op de hoogte van zowel de niet-medicamenteuze als de medicamenteuze behandelopties.
Op aanvraag
18 Oct
Oct
09:00
€ 270

CIVA B.V.

Classroom
CIVA Sittard
8
Specifiek zal deze cursus ingaan op het proces en de behandeling van primaire osteoporose waarbij met name sprake is van een verhoging van de botafbraak. Tevens gekoppeld aan deze populatie wordt aandacht besteedt aan de diagnostiek en mogelijkheden tot behandeling omtrent een verhoogd valrisico. Dit omdat bij patiënten met osteoporose bij een valincident een verhoogd fractuur risico aanwezig is.
€ 270
01
Feb
2025
01
Feb
2026

Instituut Verantwoord Medicijngebruik

E-learning
1
In deze cursus leer je welke argumenten ten grondslag liggen aan de behandelkeuzes in de NHG-Standaard Fractuurpreventie (2024). Je leert over de risicogroepen, over de plaats van voedingssupplementen en over de medicatie die in aanmerking komt.
Gratis

NTvG

E-learning
1
Preventieve behandeling van patiënten met een verhoogd fractuurrisico geeft belangrijke gezondheidswinst. Lees er alles over in het leerartikel en test je kennis met deze toets.
€ 34.95