Opfrisdag EMDR Standaardprotocol (V&O en K&J)
Deze bijscholingsdag gaat over het optimaal toepassen van het EMDR standaardprotocol in de behandeling van kinderen, jongeren en volwassenen. In het handboek EMDR (7e editie) (de Jongh & ten Broeke, 2019) worden de fasen van het EMDR standaardprotocol belicht. Aan de hand van de nieuwste inzichten zullen we in deze workshop de fasen nader specificeren en aansluitend per fase bijscholing bieden aan de hand van presentaties, videomateriaal, ingebrachte casuïstiek en het bespreken van vragen. We herkennen ons in de uitspraak van Deany Laliotis: ‘EMDR therapy is relatively easy to learn but surprisingly hard to do’.Prijzen
Beroepen
Sprekers
Ytje van Pelt
Inhoudelijk directeur en docent / supervisor
Ytje van Pelt is GZ-psycholoog en Orthopedagoog-generalist, geregistreerd bij de NVO, VGCt, vereniging schematherapie, VEN en de NtVP. Tevens is zij docent en supervisor CGT en EMDR en EMDR Europe trainer Volwassenen en Kind en Jeugd.Doelen
Doel van deze workshop is de toepassing van het standaardprotocol te vergemakkelijken om zodoende optimale EMDR therapie te kunnen bieden. Subdoelen:
EMDR is een effectief gebleken behandeling voor een posttraumatische stressstoornis en bij trauma- en stressorgerelateerde problematiek. Bij EMDR wordt de cliënt verzocht een akelige herinnering op te roepen, waarna een afleidende stimulus wordt geïntroduceerd. Er is ruime wetenschappelijke evidentie voor de effectiviteit van EMDR in de behandeling van PTSS en traumagerelateerde problematiek bij volwassenen en ouderen.
Deze bijscholingsdag gaat over het optimaal toepassen van het EMDR standaardprotocol in de behandeling van kinderen, jongeren en volwassenen. In het handboek EMDR (7e editie) (de Jongh & ten Broeke, 2019) worden de fasen van het EMDR standaardprotocol belicht. Aan de hand van de nieuwste inzichten zullen we in deze workshop de fasen nader specificeren en aansluitend per fase bijscholing bieden aan de hand van presentaties, videomateriaal, ingebrachte casuïstiek en het bespreken van vragen.
We herkennen ons in de uitspraak van Deany Laliotis: ‘EMDR therapy is relatively easy to learn but surprisingly hard to do’.