
SOH Hercertificering - Traumatische knieklachten
In deze scholing gaan we het hebben over knieklachten ontstaan na een trauma. Het gaat dus om de acute klachten van een knie na een val, botsing, verdraaiing, etc. De meeste patiënten melden zich bij de huisarts direct tot 3 weken na het ongeval. Klachten van de knie die al langer bestaan en/of waarbij geen trauma aan vooraf is gegaan zullen niet worden besproken.
Prijzen
Datum en locatie
Beroepen
Doelen
Er zijn 2 soorten traumamechanismen te onderscheiden:
- contactletsel (direct letsel): ontstaat door botsing met een persoon of voorwerp
- niet-contactletsel (niet-direct letsel): kan ontstaan bij landen na een sprong met een gelijktijdig draaiing van het onder- of bovenbeen. Of bij het plotseling afremmen tijdens een sprint en bij plotseling van richting veranderen.
Een goede kennis van de anatomie van de knie is erg belangrijk bij traumatische knieklachten. Deze nieuwe kennis zal je helpen om als SOH de traumatische knieklachten te kunnen beoordelen. Vervolgens kan je bepalen of de klacht zelf afgehandeld kan worden of dat er verdere expertise/aanvullend onderzoek noodzakelijk is.
Let op! Na afloop van deze hercertificering dien je 5x in de praktijk een traumatische knieklacht te beoordelen en een aftekenlijst af te (laten) tekenen alvorens de 4 punten worden toegekend.
Programma
- Theorie over anatomie van de knie
- Leren beoordelen traumatische knieklachten
- Zelf bepalen of de klacht is afgehandeld of dat verdere expertise/aanvullend onderzoek noodzakelijk is
- (10x) Aftekenen in de praktijk (via aftekenlijst)