Algemene ziekten en geneesmiddelengebruik in relatie tot mondgezondheid
Kennis van algemene ziekten, zoals hart- en vaatziekten, diabetes en stollingsstoornissen, is een voorwaarde om als mondhygiënist verantwoord te kunnen werken. In een vergrijzende bevolking neemt het ziektepercentage toe en daarmee ook het geneesmiddelengebruik. Zowel algemene ziekten als geneesmiddelen kunnen zich manifesteren in en rond de mond. Verschillende geneesmiddelen kunnen elkaars effect versterken of onbedoelde bijwerkingen veroorzaken. Een goede en betrouwbare anamnese is daarbij onontbeerlijk. Dat alles maakt dat het belangrijk is dat de mondhygiënist hiervan voldoende kennis heeft.525
6 Punten
Classroom
Prijzen
Regulier € 525
Exclusief : boek ‘Algemene ziekteleer voor tandartsen’
Beroepen
Geregistreerd-mondhygiënist (tijdelijke BIG-registratie)
6 Punten
KRM
Competenties
Medisch handelen60 %
Kennis en wetenschap40 %
Sprekers
Prof. Dr. R.R.M. Bos
Docent
Prof. Dr. R.R.M. Bos, emeritus hoogleraar MKA chirurgie, was werkzaam in het Universitair Medisch Centrum Groningen. Hij begeleidt nog een aantal promovendi en studenten is nog steeds betrokken bij vele gezondheidszorgopleidingen in binnen- en buitenland. Hij was verantwoordelijk voor onderwijs, onder andere in de lokale anesthesie, aan studenten Geneeskunde, Mondzorgkunde en Tandheelkunde.Doelen
De cursist:
kent de veel voorkomende algemene ziekten
kan de uitkomst van de medische anamnese interpreteren
weet hoe met de ASA classificatie om te gaan
kent de interacties tussen algemene ziekten en het mondhygiënistisch handelen
kent de interacties tussen geneesmiddelengebruik en mondhygiënistisch handelen
herkent effecten van geneesmiddelengebruik in en om de mond
kent de interacties van geneesmiddelen
Omschrijving
Werkvorm
Deze cursus beoogt een overzicht te geven van: het zinvol werken met een anamnese, relevante algemene ziekten en geneesmiddelen, interacties van geneesmiddelen en manifestaties/bijwerkingen hiervan in en rond de mond.
NVM-educatie mondhygiënisten
Het nascholingsinstituut NVM-educatie mondhygiënisten is een initiatief van Stichting NVM – Onderzoek en Scholing. Door middel van een gevarieerd cursusaanbod maakt NVM-mondhygiënisten het voor haar leden nóg aantrekkelijker om te investeren in kwaliteit en persoonlijke ontwikkeling.
educatie@mondhygienisten.nl
0306571985
40, Groenewoudsedijk, Utrecht, 3528BK