Insprirerend en resultaatgericht realiseren

Cursus 3 van het Curriculum Clinical Leadership voor medisch specialisten
clinical leadershipklinisch leiderschapleiderschapprojectmanagementconflictvaardigheidvergadertechniekenorganisatieorganiseren
De derde stap in het ontwikkelen van klinisch leiderschap draait om het realiseren van je doelen. Je weet wat je belangrijk vindt en wilt bereiken (missie en visie), en geeft effectief en inspirerend richting in een complex krachtenveld van belangen en relaties. Nu gaat het om concreet waarmaken. In deze cursus leer je de principes van projectmatig werken: duidelijke gedeelde resultaten bepalen, stap voor stap toewerken naar die resultaten, en mensen, middelen en informatie goed managen. Dit omvat ook het effectief voorzitten van vergaderingen.
09:00 - 17:00
2045
12 Punten
Klaslokaal

Prijzen

Regulier € 2045
Inclusief : Hotelkosten
Opmerking : Voor deelname aan alle vijf de cursussen geldt een gereduceerde totaalprijs van € 7.595,-.

Beroepen

Anesthesioloog
15 May 2025
14 May 2026
12 Punten
ABAN-C2
Arts klinische chemie
15 May 2025
14 May 2026
12 Punten
ABAN-C2
Arts nucleaire geneeskunde
15 May 2025
14 May 2026
12 Punten
ABAN-C2
Artsen | Mondziekten en kaakchirurgie (kaakchirurg)
15 May 2025
14 May 2026
12 Punten
ABAN-C2
Cardio-thoracale chirurgie
15 May 2025
14 May 2026
12 Punten
ABAN-C2

Competenties

Samenwerken40 %
Communicatie40 %
Organisatie en financiering20 %

Sprekers

Dr. Bianca van Maldegem

Docent
Dr. Bianca van Maldegem (1968) heeft 17 jaar ervaring als kinderarts. Ze begon in het AMC als kinderarts stofwisselingsziekten en werkte vervolgens in Gelre Apeldoorn als kinderarts en opleider. Hierbij gaf zij medisch teamwork trainingen en was zij landelijk actief binnen het Concilium Pediatricum en de Plenaire Visitatie Commissie van de Nederlandse Vereniging voor Kindergeneeskunde. Toe aan een nieuwe uitdaging, volgde ze opleidingen in (zorg)management, Health Informatics, (team)coaching, mediation en prediation. Inmiddels richt zij zich volledig op leiderschap en samenwerking in de zorg. Dit doet zij als docent, teamcoach en prediation® expert en als bestuurder van CL Performance.

Anne Jonkman

Docent
Anne Jonkman (1953) heeft na zijn opleiding geneeskunde bijna 10 jaar in Afrika gewerkt, eerst als districtsarts in Zambia en Malawi en de laatste jaren als eindverantwoordelijke van het (net academisch geworden) Queen Elisabeth Central Hospital in Blantyre. Terug in Nederland heeft hij 11 jaar gewerkt als ziekenhuisbestuurder, waarvan 7 jaar (tot november 2004) als algemeen directeur van het Deventer Ziekenhuis. Vervolgens richtte hij organisatieadviesbureau De Praktijk op en begeleidde hij vele ziekenhuizen en vakgroepen op het gebied van samenwerking, strategie en governance. Hij werkt tevens als coach en toezichthouder.
Omschrijving

De derde stap in het ontwikkelen van klinisch leiderschap draait om het realiseren van je doelen. Je weet wat je belangrijk vindt en wilt bereiken (missie en visie), en geeft effectief en inspirerend richting in een complex krachtenveld van belangen en relaties. Nu gaat het om concreet waarmaken.

In deze cursus leer je de principes van projectmatig werken: duidelijke gedeelde resultaten bepalen, stap voor stap toewerken naar die resultaten, en mensen, middelen en informatie goed managen. Dit omvat ook het effectief voorzitten van vergaderingen.

Daarnaast verdiep je je in zorglogistieke bedrijfsvoering en procesgericht organiseren. Dit helpt je zorginhoudelijke thema’s helder te vertalen naar processen en te verbinden aan organisatie en bedrijfsvoering.

Bij het realiseren van je doelen krijg je te maken met tegengestelde belangen en conflicten. In deze cursus onderzoek je je conflictvaardigheid en oefen je met acteurs om effectief het conflict aan te gaan.


Onderwerpen

  • Leiderschapsstijlen
  • Projectmanagement
  • Conflictvaardigheid
  • Zorglogistieke bedrijfsvoering en procesgericht organiseren
  • Intervisie rond eigen casuïstiek


Clinical Leadership (CL Performance)

Een beproefd en inspirerend cursusaanbod op het gebied van Klinisch en Duaal Leiderschap voor zorgprofessionals die vanuit inhoud en 'de bedoeling' richting willen geven aan hun werk en zo hun impact en werkplezier willen vergroten.
secretariaat@clperformance.nl
0302311518
13, Kromme Nieuwegracht, Utrecht, 3512HC

Gerelateerde cursussen