Voorkomen van uitval bij autisme
Door Medilex BV
Tijdens het symposium Voorkomen van uitval bij autisme krijg je inzicht in de samenhang tussen prikkelverwerking, emotieregulatie en mentale gezondheid bij mensen met autisme. Je leert hoe je signalen van stress en depressie herkent en hoe je cliënten en hun omgeving kunt ondersteunen.
Het symposium combineert wetenschappelijke inzichten met praktijkgerichte voorbeelden en ervaringsverhalen. Experts en ervaringsdeskundigen delen kennis die je helpt om cliënten met autisme beter te begeleiden bij stress en psychische klachten.
Wil je stress, depressie en suïcidaliteit bij mensen met autisme beter herkennen en begeleiden? Schrijf je dan in voor het symposium Voorkomen van uitval bij autisme.
Competenties
Sprekers
Is autismespecialist met 25 jaar onderwijservaring in regulier en speciaal onderwijs. Suzanne is Cum Laude geslaagd voor haar master SEN studie (2014). Zij won met haar onderzoek ‘Autisme, een andere wereld’ de Fontys ‘Denk groter prijs 2014′ en de prestigieuze NVA-HanneMieke prijs. Zij schreef de boeken ‘Autisme anders bekijken’ (2015) en 'Vind je eigen weg met jouw autisme' (2018). Daarnaast ontwikkelde zij ontwikkelde het Autismepaspoort en de Jouw Autisme Methodiek (2022). Suzanne wil mensen inspireren om vérder te kijken dan het gedrag dat je ziet. Ze verzorgt allerhande scholing over autisme, is voorzitter van de NVA Expertgroep Autisme & Onderwijs en wordt door het CCE ingezet als consulent autisme. De combinatie van haar zeer brede theoretische kennis, praktijkervaring en het feit dat zij zelf ervaringsdeskundige is, ervaren deelnemers als zeer boeiend en inspirerend. "De manier waarop Suzanne de cursus geeft is inspirerend, sprankelen, positief en enthousiast!"
Yvette Roke werkt sinds 2001 als psychiater bij GGz Centraal, het op drie na grootste psychiatrische ziekenhuis van Nederland. Naast haar werk als psychiater is ze projectleider bij het SAM-STAPP project. In 2013 promoveerde ze op prolactine-gerelateerde bijwerkingen van antipsychotica bij kinderen en adolescenten met een autismespectrumstoornis (ASS). Na haar promotie richtte ze zich op het vinden van nieuwe en meer geschikte behandelopties om volwassenen en jongeren met ASS te helpen de stress in hun dagelijks leven te verminderen. Samen met haar cliënten en haar team heeft ze de E-mental health applicatie SAM ontwikkeld, de stress autism mate. Dit is een gepersonaliseerde applicatie die het zelfmanagement van cliënten met ASS ondersteunt in het omgaan met de dagelijks ervaren stress. In 2021 won ze zowel de Health Valley Bridge Prize als de Tenzinger zorgverslimmer award. In 2022 won de SAM app de bronzen award in de categorie zinnige zorg. Inmiddels zijn er meer zelfmanagement apps ontwikkeld door het SAM-STAPP team. SAM junior voor jongeren (12-18 jaar) met ASS en STAPP@Work een zelfregiemanagement app voor werknemers en studenten, die inzicht geeft in stresspatronen op het werk en thuis en zo het mentale welzijn en geluk op het werk of tijdens je studie verbetert.
Wikke is psycholoog en senior onderzoeker bij het Leo Kannerhuis (polikliniek Amsterdam). Haar onderzoek richt zich op de rol van camoufleren bij psychische klachten bij mensen met autisme en op hoe hulpverleners dit thema in de praktijk kunnen bespreken en behandelen. In haar werk verbindt zij wetenschappelijke kennis met de klinische praktijk.




































