Klaslokaal
Triage en Psychiatrie
Door Stichting Dies Nox
Triage en Psychiatrie
Prijs
€ 170
Data
19:00 - 22:00
Trompetlaan 42, Etten-Leur
Accreditatie
3 punten (CADD)
Hoe ga je om met patiënten die psychische problematiek hebben en met enige regelmaat naar de huisartsenpraktijk bellen? Hoe herken je een psychose of persoonlijkheidsstoornis? Waar herken je een depressie aan of iemand met een burn-out? Hoe reageer je als een patiënt dreigt met suïcide? Hoe ga je om met patiënten waar sprake is van verslavingsproblematiek? Wat doet dit met je en hoe ga je daarmee om? Tijdens deze scholing zullen diverse psychiatrische ziektebeelden, middels casuïstiek, behandeld worden en krijg je handvatten hoe je middels telefonische triage een juiste urgentie kunt bepalen. Maar ook in hoeverre je de eigen verantwoordelijkheid van de patiënt kan inschatten en je eigen grenzen kunt bewaken.
Programma
- Verkrijgen van achtergrondkennis van bepaalde psychiatrische ziektebeelden
- Kennis en inzicht van mogelijke oorzaken van psychiatrische ziektebeelden
- Urgentiebepaling aan de hand van de ingangsklachten: vreemd gedrag of suïcidaal en intoxicatie vanuit de NHG Triagewijzer
- Inzetten van juiste communicatieve vaardigheden
- Bewust zijn van eigen grenzen in het handelen
- Toepassen van een juiste vervolgactie
De scholing is interactief van opzet. Er wordt zo veel mogelijk gebruik gemaakt van ervaringen van deelnemers, gespreksmateriaal en casuïstiek.
Competenties
Medisch handelen60%
Kennis en wetenschap40%
Sprekers
Ed
Etienne de Bree
GGZ Verpleegkundige
GV
Greet Verhagen
triage-trainer

Stichting Dies Nox
diesnox@hapwestbrabant.nl


