Abdominale Echografie voor Huisartsen
Door DEUS
Abdominale Echografie voor Huisartsen
Onze CHBB erkende 3-daagse cursus abdominale echografie is specifiek ontwikkeld door en voor huisartsen. Het resultaat is een relevante, leerzame en leuke point-of-care echografie scholing specifiek voor alle huisartsen en huisartsen in opleiding en een perfecte start voor echografie binnen jouw praktijk.
De theorie wordt in presentaties en e-learning aangeboden. Het zwaartepunt van de cursus ligt echter in het uitgebreide hands-on gedeelte; namelijk het vervaardigen en interpreteren van echobeelden. Voor een optimale leerervaring, waarbij de focus ligt op het zelf uitvoeren en interpreteren van echografie, maken wij altijd gebruik van proefpersonen. Hierdoor hoeven de deelnemers niet op elkaar te oefenen.
Aan deze 3-daagse cursus is een supervisie traject verbonden (totaal tot 240 onderzoeken = 15-18 uur supervisie) gekoppeld waarin je eigen gemaakte echografie beelden gebruikt worden om via een digitaal echografie portfolio samen 1:1 met je supervisor feedback door te nemen over onder andere indicatiestelling, beeldaquisitie, interpretatie en verslaglegging.
Voor iedere cursus wordt een gedegen bestudering van de opgegeven lesstof & e-learning verwacht om de cursusdoelen te bereiken. Houd qua voorbereidingstijd voor de zekerheid rekening met globaal gemiddeld 7 uur studie per cursusdag.
Optimale Leeromgeving
De cursus is net als alle andere DEUS cursussen uniek door onze rigoureuze praktijkgerichte didactische opzet. Wij onderscheiden ons van andere echografie cursussen door tijdens de praktijkoefeningen te werken met kleine groepjes van 3-4 cursisten per oefenstation. Elk oefenstation heeft een eigen instructeur, echoapparaat en waar van toepassing een DEUS echomodel. Als gevolg van deze werkwijze wordt elke gemaakte echo echt direct gesuperviseerd en kan gebruikt worden voor het eigen echoportfolio en eventueel certificatietraject. Juist het aanleren van de praktische implementatie van point-of-care echografie (POCUS) is belangrijk. Wij werken daarom alleen met ervaren klinische instructeurs die in het dagelijkse werk ook daadwerkelijk zelf structureel point-of-care echografie toepassen in de behandeling van eigen patiënten. Tijdens het gezamenlijk oefenen van de echovaardigheid, onder andere door middel van voor de individuele cursist relevante scenariotrainingen, is er zo voldoende ruimte om ook in te gaan op de klinische setting in de eigen dagelijkse praktijk.
Competenties

DEUS is een sinds 2012 bestaande scholingsinstantie op het gebied van point-of-care echografie en is CRKBO geaccrediteerd. DEUS organiseert scholing voor vrijwel alle BIG geregistreerde zorgprofessionals en specialisten. Ons onderwijsaanbod bestaat onder andere uit praktijkgerichte hands-on cursussen, e-learning en supervisie van het echografie portfolio in het kader van onderwijs.




