HMIMS | Hospital major incident management and support
Door ALSG
Algemeen
Eendaagse cursus waarin geoefend wordt met Table Top scenario’s met interne en externe calamiteiten en een Praktijkoefening Crisismanagement. Geoefend wordt om professionele vaardigheden, onder rampomstandigheden, doelmatig en doeltreffend te gebruiken. De gemiddelde studiebelasting bedraagt 5 uur echter voor niet medisch geschoolde cursisten kan de voorbereiding meer tijd in beslag nemen.
Doel
Management en hulpverlening in een ziekenhuis bij grootschalige incidenten (ramp/crisis) is wezenlijk anders dan dat patiënten één voor één een beroep doen op acute zorg. Immers 100 maal 1 patiënt behandelen is echt anders dan ineens 100 patiënten tegelijk. De HMIMS-cursus zorgt ervoor dat deelnemers zich goed kunnen oriënteren op deze uitdaging.
Competenties

ALSG ontwikkelt en verzorgt hoogwaardig onderwijs voor zorgprofessionals in acute geneeskunde en rampenhulpverlening. Samen met een netwerk van specialistische zorgpartners werken we continu aan betere hulpverlening.



