ACT in het onderwijs
Door RINO Amsterdam
ACT in het onderwijs
ACT staat voor Acceptance and Commitment Therapy, ontwikkeld door Steven Hayes e.a., een derde generatie gedragstherapie die erop gericht is mensen levensvaardigheden aan te leren, waardoor je om kunt gaan met tegenslagen en de kwaliteit van leven verhoogd wordt. ACT kun je leren, leven en doorgeven. Dus we beginnen bij jezelf!
Na deze cursus:
- Heb je kennis van de positieve psychologie, psychologische flexibiliteit en veerkracht.
- Ben je je bewust(er) van jouw eigen (onbewuste) drijfveren, overtuigingen en hoe die jou bewegen in je professionele rol.
- Je kunt je gedachten en gevoelens van een beetje afstand bekijken.
- Ben je je bewust van jouw eigen processen en levensvaardigheden en die van de mensen om je heen.
- Kun je denken vanuit een positief psychologisch kader, waarbij psychologische flexibiliteit en veerkracht tot je basishouding behoren.
- Ben je je steeds bewust van je eigen handelen, jouw rol en verantwoordelijkheden als mens en als professional in verschillende situaties
- Ben je in staat om het welbevinden en de veerkracht van jouw leerlingen en collega’s te helpen vergroten
Sprekers
Laura Stroo geeft trainingen rondom sociaal emotioneel leren, welbevinden van leerlingen en schoolteams, ACT in onderwijs en begeleidt scholen, besturen en samenwerkingsverbanden bij duurzame implementatie van alles rondom leren voor het leven in de klas. Zij is opgeleid als schoolpsycholoog, kinder- en jeugdpsycholoog NIP, orthopedagoog, supervisor K&J NIP, leerkracht en ib'er. Daarnaast werkt Laura als postacademisch docent en supervisor met schoolpsychologen en kinder- en jeugdpsychologen (in spé). Ze maakt deel uit van de Expertgroep schoolpsychologen Mentale Gezondheid NIP (onderdeel van de Coalitie Welbevinden), is lid SIG ACT&Onderwijs en bestuurslid Sectie Jeugd NIP, werkgroep schoolpsychologen.
Jaantje Thiadens (1976) is ACT-coach in haar eigen praktijk en opleider van professionals in ACT. Ze schreef twee boeken over ACT, als coauteur het boek Coachen 3.0; Acceptatie en Commitment en een werkboek voor relaties: Leef je mooiste liefdesleven. In 2000 studeerde ze af als docente Geschiedenis. Ze ging lesgeven en merkte in haar rol van mentor dat haar hart lag bij het begeleiden van jongeren die vastliepen. Ze deed vervolgens de Master Special Educational Needs en werkte 15 jaar als docent, remedial teacher en leerlingbegeleider op verschillende middelbare scholen. Sinds 2010 begeleidt ze in haar eigen praktijk jongeren en volwassenen in hun persoonlijk en professionele ontwikkeling.
