Teach the Teacher 3 'Begeleiden, feedback en beoordelen' 2026
Door Wenckebach Instituut voor Onderwijs en Opleiden UMCG
Het Teach the Teacher programma is er voor alle medisch specialisten met opleidingstaken. Het programma richt zich op het versterken en verbeteren van het didactisch handelen van de medisch specialist die voor de taak staat in de dagelijkse praktijk een gestructureerde en effectieve leeromgeving te organiseren. Het programma bestaat uit drie cursussen.
Tijdens deze cursus gaan we in op de samenhang tussen KPB, voortgangsgesprekken en beoordelingsgesprekken. Ook leer je de achtergronden en principes van begeleiden en beoordelen. We bespreken de functie en mogelijkheden van het portfolio. Door oefening word je vaardiger in het uitvoeren van een Korte Praktijk Begeleiding (KPB), het voeren van een voortgangsgesprek en beoordelingsgesprek.
Je kunt cursus 2 en 3 (in willekeurige volgorde) doen nadat je cursus 1 hebt gedaan.
Competenties

Het Wenckebach Instituut is onderdeel van het UMCG en richt zich op de ontwikkeling en opleiding van professionals in de zorg. Het Wenckebach Instituut bestaat uit: Postgraduate School of Medicine School of Nursing & Health Expertisecentrum Communicatie, Leiderschap, Assessment en Samenwerking Wenckebach Skill Center UMCG Innovatiepoli: eerste hulp bij innovatie! Het Wenckebach Instituut werkt ook voor andere zorginstellingen in Noord- en Oost-Nederland en in specifieke gevallen ook voor landelijke en internationale opdrachtgevers. Veel gebeurt ’op maat’, in nauw overleg met opdrachtgevers.


