Klaslokaal

Functioneel Neurologische Symptoomstoornis (FNS)

Door Cure & Care Development

Functioneel Neurologische Symptoomstoornis (FNS)

Prijs
€ 999
Datum
12 nov. 2026
Tijd
10:00 - 17:30
Locatie
Oude Oeverstraat 120, Arnhem
Accreditatie
18-19 punten
In deze driedaagse cursus word je geschoold in de gedragstherapeutische behandeling van de functioneel-neurologische-symptoomstoornis door middel van hypnose, katalepsie-inductie, shaping-technieken en stressmanagement aan de hand van het in 2017 verschenen protocol voor de functioneel-neurologische- symptoomstoornis.

De functioneel-neurologische-symptoomstoornis is een stoornis die wordt gekenmerkt door verstoringen van de motorische en/of sensorische functies. De meest voorkomende symptomen zijn verlamming, ongecontroleerde bewegingen, verkrampingen, blindheid, gevoelloosheid en pseudo-epileptische aanvallen. Patiënten met dit soort klachten worden vaak als lastig en moeilijk beschouwd. Hulpverleners weten zich meestal geen raad met deze patiëntenpopulatie. In deze driedaagse workshop wordt de behandeling van de meest voorkomende functionele bewegingsstoornissen aan de hand van het protocol uitgelegd. Daarbij wordt er onder andere door het tonen van dvd-fragmenten uitgebreid stilgestaan bij de diverse behandeltechnieken en in subgroepen geoefend met hypnose en katalepsie-inductie. Dag drie staat in het teken van intervisie waarbij alle casuïstiek met betrekking tot functionele stoornissen kan worden besproken.

Opzet

De volgende onderwerpen komen aan bod op de eerste cursusdag:

  • Inleiding over functionele stoornissen en de volgende aandoeningen:
  • Verlammingen
  • Tremoren
  • Myoclonieën
  • Psychogene aanvallen
  • Inleiding in hypnose, met aandacht voor:
  • Hypnotiseerbaarheid
  • Oefenen van de technieken
  • Toepassing van hypnose bij Psychogene Niet Epileptische Aanvallen
  • Toepassing van incompatibel respons bij verschillende functionele bewegingsstoornissen

Op de tweede dag wordt er aandacht besteed aan:

  • Katalepsie-inductie
  • Shaping-technieken
  • Behandeling van meest voorkomende functionele klachten


Competenties

Kennis en wetenschap20%
Communicatie60%
Professionaliteit en kwaliteit20%

Sprekers

DM
Drs. M.I. (Marleen) Tibben
Docent

Drs. M.I. (Marleen) Tibben is GZ-psycholoog/ Cognitief gedragstherapeut VGCt en werkzaam bij de HSK Groep als Manager Expertisecentrum Functionele Bewegingsstoornissen, Ticstoornissen en andere motorische stoornissen. Al ruim tien jaar behandelt ze functionele stoornissen. Samen met Kees Hoogduin schreef ze een aantal artikelen en hoofdstukken in boeken. Tevens geeft ze lezingen, workshops en colleges over functionele stoornissen, psychologische interventies bij dystonie en ticstoornissen. Ook zit ze in de Medische Advies Raad van de dystonievereniging en de sectie Somatiek van de VGCt.

Company logo
Cure & Care Development
curecare@curecare.nl
263684411