Cursus Positieve psychologie in het onderwijs
In de cursus positieve psychologie in het onderwijs wisselen we theoretische achtergronden van de positieve psychologie af met praktische toepassingen.Prijzen
Datum en locatie
Beroepen
Sprekers
Jacqueline Boerefijn
Docent
Jacqueline Boerefijn is een gedreven docent, spreker en trainer met hart voor haar leerlingen en studenten. Zij gaf 25 jaar biologieles, vond dat er veel aandacht was voor risico’s in de puberteit, en weinig aandacht voor hoe je wel een fijn en gezond leven kunt leren leiden. Zij is zij één van de grondleggers van de positieve psychologie in Nederland. Jacqueline is medeorganisator van de eerste conferenties en heeft meegewerkt aan publicaties voor onderwijs en beleid. Zij probeert ‘Positief Onderwijs’ in Nederland bekender te maken en zet zich hiervoor in als Nederlands vertegenwoordiger bij het International Positive Education Network. Daarnaast is Jacqueline redacteur bij het Tijdschrift voor Positieve Psychologie. In 2006 kwam zij voor het eerst in aanraking met ‘positieve psychologie’ en in 2008 startte zij de Master Applied Positive Psychology aan de University of East London. Twee jaar lang reisde zij elke maand een paar dagen naar Londen, en deed veel ontwikkel- en onderzoeksopdrachten. Jacqueline: “De positieve psychologie onderzoekt wat echt bijdraagt aan een gelukkig leven, en dat zijn deels heel andere zaken dan waar de meeste mensen aan denken. De kennismaking met de groeiende hoeveelheid onderzoek naar wat bijdraagt aan geluk vond ik op zich al enorm interessant, maar dat je er ook daadwerkelijk iets mee kunt doen, dat je het geluksniveau van jezelf en anderen kunt verhogen, daar word ik erg blij van.” In eerste instantie richtte Jacqueline zich vooral gericht op het welbevinden van tieners. Wereldwijd daalt het gemiddelde geluksniveau significant in de puberteit, vooral bij meisjes. Daar wilde zij iets mee, omdat zij ervan overtuigd was dat dit (deels) te voorkomen zou zijn. Jacqueline is mede-ontwikkelaar en ambassadeur van ‘Lessen in Geluk’, een lessenserie over geluk voor de onderbouw van het VO.Doelen
Na afloop van deze cursus:
Werk jij in het onderwijs? Heb je wel eens gehoord van positieve psychologie en wil je hier graag meer over weten? Wil je leren hoe positieve psychologie kan bijdragen aan meer werkplezier, betere leerprestaties en een goede sfeer op school?
In de cursus positieve psychologie in het onderwijs wisselen we theoretische achtergronden van de positieve psychologie af met praktische toepassingen. Zo ontwikkel je basiskennis en -vaardigheden rondom positieve psychologie.
We behandelen thema’s zoals positieve emoties, betrokkenheid, relaties en dit alles in relatie tot prestaties en gezondheid. Je onderzoekt jouw eigen sterke kanten. Ook ontwikkel je handvatten waarmee je sterke kanten van leerlingen en medewerkers kunt ontdekken, inzetten en verder ontwikkelen.
Het resultaat? Een hogere motivatie en een prettiger en effectiever leerklimaat.
Kernpunten:
- Theorie, onderzoek en toepassingen van de positieve psychologie;
- Oefeningen voor ervaringsgericht leren;
- Ontwikkel je “positieve antennes”, focus op sterke kanten;
- Resultaat? Meer werkplezier, betere leerprestaties en goede sfeer op school!