e-Learning: Omgaan met leerlingen met een autismespectrum stoornis in het onderwijs

autismeautisme spectrum stoornissenautismespectrumstoornissenautismespectrumstoornisleerlingleerlingenkindkinderen
Deze eLearning cursus is gericht op leerkrachten en mentoren, maar ook op andere onderwijsprofessionals die te maken krijgen met leerlingen met autisme in de klas.
69
9-10 Punten
E-learning

Prijzen

Regulier € 69
Exclusief : 21% BTW
Opmerking : Tot 5 deelnemers geldt het tarief van € 79,- p/p

Beroepen

Cliëntenvertrouwenspersonen WZD
Accreditatie in aanvraag
9 Punten
Registerpl
Cliëntondersteuner
Accreditatie in aanvraag
9 Punten
Registerpl
Gezinshuisouder
Accreditatie in aanvraag
9 Punten
Registerpl
GGZ-agogen
Accreditatie in aanvraag
9 Punten
Registerpl
Jeugdzorgwerker
Accreditatie in aanvraag
10 Punten
SKJ
Omschrijving

Leerkrachten, IB-ers, zorgcoördinatoren en schoolmaatschappelijk werkers in het basis- en voortgezet onderwijs krijgen met grote regelmaat te maken met kinderen die een vorm van autisme hebben. Bovendien leidt de invoering van het passend onderwijs ertoe dat er meer kinderen met een autismespectrumstoornis in de klas zullen verschijnen. Door hun autisme zijn sommige schoolse situaties moeilijker voor hen dan voor de andere kinderen. Sociale situaties vinden ze soms moeilijk in te schatten en ook in de didactiek moet er rekening met hen gehouden worden. Zij verwerken informatie immers vaak anders dan de rest van de klas.

Leerkrachten en hulpverleners staan dan voor de taak om een leerling met autisme zowel sociaal-emotioneel als didactisch zo goed mogelijk te begeleiden. En dat kan alleen als je snapt wat autisme is. Het leren, de omgang met anderen en het hanteren van eventuele gedrags- en stemmingsproblemen kan alleen goed plaatsvinden als je de belangrijkste autisme-kenmerken kent. Deze cursus is dan ook een must voor iedereen die bijvoorbeeld niet weet wat er met "theory of mind problematiek" of "centrale coherentie problematiek" bedoeld wordt. Dit zijn immers belangrijke autisme kenmerken die aan veel van het denken en doen van deze leerlingen ten grondslag liggen. 

Omdat deze cursus op een super simpele manier online aangeboden wordt, is hij geschikt voor iedereen die graag meer wil leren over autisme in de klas en op school, maar weinig tijd of budget ter beschikking heeft voor reguliere scholing. Je kunt deze cursus volgen waar en wanneer je maar wilt. Zelfs in de bus of de trein naar het werk. Je kunt hem namelijk behalve op je PC of laptop, óók volgen op je smartphone, iPhone, tablet of iPad.

Euregionaal Congresburo

Aanbieder van studiedagen, symposia, congressen, cursussen, workshops en trainingen op het gebied van zorg, welzijn en onderwijs.
info@congresburo.com
0432057962
2, De Mandel, A, Maastricht, 6227CS

Gerelateerde cursussen

e-Learning: Omgaan met leerlingen met AD(H)D in het onderwijs

€ 69E-learning

e-Learning: Omgaan met leerlingen met AD(H)D in het onderwijs

Autismespectrum­stoornis bij kinderen en jeugd

Op aanvraagE-learning

Autismespectrum­stoornis bij kinderen en jeugd

€ 505UtrechtClassroom10 okt. 2025

Autisme en werk

Autismespectrum­stoornis

GratisE-learning

Autismespectrum­stoornis

Autismespectrumstoornissen (ASS) bij volwassenen

€ 585AmsterdamClassroom06 nov. 2025

Autismespectrumstoornissen (ASS) bij volwassenen

Cursus Ergometrie bij Kinderen

€ 325Incompany

Cursus Ergometrie bij Kinderen

Farmacotherapie bij kinderen, e-module

€ 145E-learning

Farmacotherapie bij kinderen, e-module

€ 600UtrechtPhysical course - series29 okt. 2025

Autisme Spectrum Stoornissen; begrijpen en begeleiden van kind/jeugdige en gezin

High-intensity Interval Training (HIT) bij kinderen

€ 305ArnhemClassroom04 dec. 2025

High-intensity Interval Training (HIT) bij kinderen

e-Learning: Hulpverlenen aan kinderen met een autismespectrumstoornis en hun ouders

€ 79E-learning

e-Learning: Hulpverlenen aan kinderen met een autismespectrumstoornis en hun ouders

Rouwverwerking bij contactbreuk tussen kind en ouder

€ 420AmsterdamPhysical course - series12 okt. 2025

Rouwverwerking bij contactbreuk tussen kind en ouder

(V)echtscheiding

€ 420AmsterdamPhysical course - series01 sep. 2025

(V)echtscheiding