Symposium

2e Nationaal IJzersymposium — De vrouw centraal

Door Benecke

2e Nationaal IJzersymposium — De vrouw centraal

Prijs
€ 50
Datum
05 nov. 2026
Tijd
09:30 - 17:00
Locatie
Neude 11, Utrecht
Accreditatie
In aanvraag
IJzer is overal in het lichaam onmisbaar, en juist bij vrouwen vraagt de ijzerhuishouding extra aandacht. Van menstruatie en kinderwens tot zwangerschap, de overgang en het ouder worden: in elke levensfase spelen specifieke uitdagingen rondom ijzergebrek én ijzerstapeling. Toch blijven deze klachten vaak onderbelicht of te laat herkend.

Na de succesvolle eerste editie zetten we tijdens het 2e Nationaal IJzersymposium daarom de vrouw centraal. Een dag waarin we de balans opmaken: hoe werkt het ijzermetabolisme ook alweer, wat zijn de juiste referentiewaarden en setpoints, en wanneer is een lager Hb bij een jonge vrouw wél een signaal om op te treden?

Wat kunt u verwachten

Van basis tot praktijk — We frissen de basiskennis van het ijzermetabolisme op en bouwen die uit naar concrete handvatten voor uw spreekuur.

De vrouw in elke levensfase — Heavy menstrual bleeding, ijzervoorwaarden bij kinderwens, ijzergebrek door de leeftijden heen en de relatie tussen menstruatie en ijzerdonatie.

Multidisciplinaire blik — Hematologen, gynaecologen, internisten en andere experts delen hun perspectief op diagnostiek, behandeling en verwijzing.

Veiligheid en verdieping — Van de patient journey en de veiligheid van IV-ijzer tot ijzerstapeling, ijzer rondom operaties en prehabilitatie.

Onder leiding van ervaren dagvoorzitters, met interactieve verdieping waarbij de basiskennis op het juiste moment wordt aangereikt, krijgt u een compleet en praktijkgericht overzicht. Zo gaat u na afloop met up-to-date kennis én concrete houvast naar huis.


Competenties

Medisch handelen60%
Kennis en wetenschap40%
Company logo
Benecke
deelnemersadministratie@benecke.nl