Basiscursus dermatoscopie op locatie
Dermatoscopie.nl
KlaslokaalIn de blended basiscursus leer je pluis en niet-pluis van elkaar onderscheiden met de dermatoscoop
Verricht geen onnodige excisies meer en ontdek tijdig een maligniteit. In deze cursus leer niet alleen een stevig theoretische basis te leggen maar ook om de vertaalslag te maken naar de dagelijkse praktijk.
De e-learning volg je voorafgaand aan het klassikale onderdeel van deze cursus in eigen tijd (3 uur) en tempo en sluit je af met een toets. Stel op het dermatoscopie platform vragen over de lesstof en leg casussen voor uit eigen praktijk aan collega’s en experts. De klassikale dag wordt gegeven op een locatie naar keuze.
Klassikale dag op een locatie naar keuze
De focus ligt op het toepassen van de theoretische kennis die is opgedaan in de voorafgaande e-learning. Zo is er meer tijd voor een praktische vertaalslag. Daarnaast is er ook aandacht zijn voor het beleid bij verdachte huidafwijkingen. Tijdens deze dag is er veel ruimte om samen te oefenen met casuïstiek, te discussiëren, te reflecteren en om vragen te beantwoorden.
Oefen verder op het dermatoscopie platform
Profiteer van minimaal 1 jaar GRATIS lidmaatschap en begeleiding.
De basiscursus dermatoscopie is niet alleen een cursus, je leert werken met een dermatoscoop in de praktijk. Na de cursus houd je toegang tot alle lesstof en het platform zodat je verder kan oefenen met de kennis die is opgedaan tijdens cursus.
Competenties
Sprekers
Door mijn passie vond ik mijn plek. In 2009 ben ik gestart als verpleegkundig specialist in de huisartsenzorg. Vanuit deze functie heb ik me gespecialiseerd in de diagnostiek van verdachte huidafwijkingen met de dermatoscoop. Het is mijn missie om de huidkankerzorg in Nederlandse huisartsenpraktijken te verbeteren door huisartsen, VS en PA te trainen in de herkenning van verdachte huidafwijkingen met de dermatoscoop.
In 2009 schreef ik een paper in de huisartsopleiding over een artikel dat aangaf dat de huisarts goed in staat is om de dermatoscoop te gebruiken. Ik was meteen gegrepen door het idee dat je dat als huisarts zelf kon.Hierop volgde de Boerhaave cursus wat mij onzekerheid en verwarring gaf. Zonder goede kennis van zaken leek het mij niet veilig om de dermatoscoop te gebruiken. Sindsdien heb ik me gespecialiseerd in dermatoscopie. Ik heb zelf de onzekerheid ervaren in de eerste jaren van het gebruik van de dermatoscoop en wil graag ander huisartsen hierbij helpen. Mijn missie is om zo veel mogelijk huisartsen VS en PA te onderwijzen in de dermatoscopie. Ik wil collega’s inspireren en het vertrouwen geven dat dermatoscopie goed te leren is. Ik haal er veel plezier uit wanneer cursisten het onder knie krijgen. Ik zie een toekomst waarin huidkanker diagnostiek in de eerste lijn sterk verbeterd kan worden en waar kennis en kunde in het gebruik van de dermatoscoop de standaard is.




