Online training DTE voor gevorderden
Ergotherapie Nederland, heeft de afgelopen jaren de cursus DTE (Directe Toegang Ergotherapie) georganiseerd binnen de ErgoAcademie.Prijzen
Beroepen
Competenties
Sprekers
Rob Koppers
Docent
Rob Koppers geeft regelmatig de cursus DTE binnen de ErgoAcademie en is ook praktijkhouder van Ergotherapiepraktijk ‘Doen’ in Amsterdam en Utrecht. Daarnaast is Rob Koppers docent aan de Hogeschool van Amsterdam, opleiding Ergotherapie en bij Pro Education.Doelen
Je leert:
Betekent een rode vlag altijd direct stoppen en wachten op een verwijzing? Wat doe je als jouw cliënt de vragen niet goed begrijpt? Wat zijn nou voordelen voor jou, voor jouw cliënt en voor jouw netwerk? Ergotherapie Nederland, heeft de afgelopen jaren de cursus DTE (Directe Toegang Ergotherapie) georganiseerd binnen de ErgoAcademie. Daarnaast is de screening al 10 jaar een standaard onderdeel binnen het curriculum van de opleidingen. Een groot deel van de ergotherapeuten die werkzaam zijn in de eerste lijn maakt hier gebruik van in de praktijk. Toch komen er regelmatig vragen binnen over de toepassing; op de ene plek wordt het veelvuldig gebruikt en op een vergelijkbare plek niet. Tijd dus om het hier met elkaar over te hebben.
De ErgoAcademie organiseert daarom samen met Rob Koppers een online training DTE. Een bijeenkomst gericht op discussie, vraag en antwoord, verdieping en ethiek. Er wordt casuïstiek besproken en er is ruimte voor vragen over administratie en declaratie. Ook worden goede voorbeelden besproken over hoe je DTE kunt inzetten om je netwerk te vergroten en te versterken.
Waarom deze cursus
Rob Koppers ontwikkelde deze scholing samen met Ergotherapie Nederland. Wij vinden het belangrijk dat ergotherapeuten goed geïnformeerd en geschoold zijn. Zo kunnen ze een volgende stap zetten in screening, verslaglegging en implementatie van DTE in de eigen praktijk of organisatie. DTE is immers een mooi middel om in te zetten voor samenwerking, opbouw van netwerk. DTE past bij het wijkgericht werken en de huidige rol van ergotherapie.
Voor wie
Ergotherapeuten die geregistreerd staan als Direct Toegankelijk in de eerste lijn.