LEEFSTIJLCOACH VOOR FYSIOTHERAPEUTEN

fysiotherapeutoefentherapeutGLIleefstijlinterventiehandvattenbegeleidingleefstijlcoachleefstijlcoaching
De opleiding is zeer geschikt om je kennis te vergroten op het gebied van leefstijl, voeding, slaappatroon en ontspanning én om je coachingsvaardigheden naar een hoger niveau te tillen.
3285
In aanvraag
Physical course - series

Prijzen

Regulier € 3285
Exclusief : Literatuur en examenkosten.

Beroepen

Fysiotherapeut
Accreditatie in aanvraag
KNGF, KRF
Leefstijlcoach
Accreditatie in aanvraag
BLCN

Competenties

Kennis en wetenschap20 %
Communicatie40 %
Professionaliteit en kwaliteit40 %

Doelen

Je weet hoe je leefstijl bespreekbaar maakt in je behandelkamer en hoe je hierop kunt coachen.
Je hebt praktische handvatten voor de begeleiding van de groeiende groep patiënten met leefstijlgerelateerde problemen zoals chronische aandoeningen, overgewicht en obesitas.
Je kent het belang van voeding en beweging, slaap, ontspanning, zingeving en sociale context.
Je weet hoe je de verschillende aspecten van leefstijl kunt toepassen in jouw praktijk, uiteraard vanuit het perspectief en de behoefte van de patiënt.
Je weet hoe je collega’s mee krijgt in een leefstijlinterventie, welke verwijsmogelijkheden er zijn en hoe het is geregeld met de bekostiging.
Je rondt de opleiding af met een theorie-examen en een eindpresentatie waarin je eindopdracht is verwerkt; wat is er nog nodig om als leefstijlcoach aan de slag te gaan?

Programma

Omschrijving

WAAROM DEZE VERKORTE OPLEIDING?

Sinds 1 januari 2019 wordt de Gecombineerde Leefstijlinterventie (GLI) CooL vergoed vanuit het basispakket. CooL is een van de drie GLI's die zijn goedgekeurd door het RIVM en de Nederlandse Zorgautoriteit en onderscheidt zich van de andere doordat één persoon – de leefstijlcoach – de interventie kan en mag uitvoeren.


Opname als leefstijlcoach in het kwaliteitsregister van de BLCN is noodzakelijk voor vergoeding. Daarom bieden wij een verkorte opleiding aan voor fysiotherapeuten en oefentherapeuten: met 12 in plaats van 16 lessen. De opleiding is zeer geschikt om je kennis te vergroten op het gebied van leefstijl, voeding, slaappatroon en ontspanning én om je coachingsvaardigheden naar een hoger niveau te tillen.


De fysiotherapeuten krijgen met terugwerkende kracht voor 2020 36 studiepunten van de KNGF en Keurmerk voor onze verkorte en reguliere opleiding tot leefstijlcoach.

Daarnaast is de opleiding ook geaccrediteerd bij de BLCN zodat de door ons opgeleide fysiotherapeuten met een diploma van onze opleiding zich ook kunnen laten registreren in het kwaliteitsregister van de BLCN. Met deze registratie word je door alle zorgverzekeringen vergoed bij het uitvoeren van de GLI vanuit de basisverzekering.

Academie Coaching en Leefstijl

info@academiecoachingenleefstijl.nl
0634005252
41, Bennekomseweg, Ede, 6717LL

Gerelateerde cursussen

Leefstijlcoach voor diëtisten

€ 880NijmegenClassroom25 nov. 2025

Leefstijlcoach voor diëtisten

€ 1595BrummenPhysical course - series18 dec. 2025

Carpe diem!

€ 3695Meerdere locatiesClassroom23 sep. 2025 +1 datum

Nascholing coaching en leefstijl voor artsen

Evidence-based LeefstijlCoaching

Op aanvraagIncompany

Evidence-based LeefstijlCoaching

E-learning leefstijl in de spreekkamer | basis

€ 50E-learning

E-learning leefstijl in de spreekkamer | basis

E-learning leefstijl in de spreekkamer | oncologie

€ 60E-learning01 jan. 1970 - 28 sep. 2025

E-learning leefstijl in de spreekkamer | oncologie

Verkorte opleiding tot leefstijlcoach

€ 750WeertPhysical course - series10 okt. 2025

Verkorte opleiding tot leefstijlcoach

€ 895Alphen aan den RijnClassroom05 sep. 2025

Complexe klachten

Post-HBO sensorische informatieverwerking paramedici

€ 1950 - 2135Meerdere locatiesPhysical course - series13 sep. 2025 +1 datum

Post-HBO sensorische informatieverwerking paramedici

€ 495EindhovenClassroom20 nov. 2025

Echogeleid injecteren

The Physiotherapist of the future

€ 50E-learning

The Physiotherapist of the future

Slaap in de eerstelijn

€ 379E-learning

Slaap in de eerstelijn