Helaas, deze cursus is verlopen

De accreditatieperiode voor deze cursus is verstreken. Op onze hoofdpagina kunt u andere beschikbare cursussen vinden.

Fysiotherapie en revalidatie bij patiënten met COPD

Ciro Academy

Course imageFysieke cursus - serie
Prijs€ 1375
Accreditatie
48 punten (KNGF, KRF)
Chronisch obstructieve longziekte (COPD) is een veelvoorkomende chronische aandoening. De mate van luchtwegobstructie geeft slechts beperkte informatie over het dagelijks functioneren van personen met COPD. Daarom speelt de paramedische zorg een zeer belangrijke rol in de begeleiding van patiënten met COPD. Tijdens de zesdaagse cursus 'Fysiotherapie en revalidatie bij patiënten met COPD' zullen meerdere docenten uitleg geven over de toegevoegde waarde van verschillende paramedische disciplines. Het gaat daarbij om zorg en begeleiding van patiënten met mild tot zeer ernstig COPD.

Er worden meerdere specifieke workshops en lezingen gegeven aan de hand van casuïstiek. Ook de nieuwe KNGF COPD-richtlijn zal uitgebreid aan bod komen. Ten slotte wordt er een multidisciplinaire casuïstiek gepresenteerd die moet worden opgelost in kleinere werkgroepen.

Doelgroep

Deze cursus is geschikt voor fysiotherapeuten die patiënten met COPD (willen gaan) begeleiden en die het belang van multidisciplinaire samenwerking erkennen. Daarnaast is de cursus toegankelijk voor geïnteresseerden vanuit het bedrijfsleven, zoals vertegenwoordigers van de farmaceutische industrie of de voedingsindustrie.

Doel

Na afloop van de Ciro Academy cursus ‘Fysiotherapie en revalidatie bij patiënten met COPD’, begrijpen de deelnemers de toegevoegde waarde van de verschillende paramedische disciplines bij de zorg en begeleiding van patiënten met COPD. Daarnaast zijn de deelnemers in staat om de opgedane kennis toe te passen in de dagelijkse praktijk.

Sprekers

DC
Dr. Chris Burtin
fysiotherapeut, onderzoeker en hoofddocent Universiteit Hasselt
MP
Mevr. Paula van Melick
diëtist Ciro
PD
Prof. Dr. Frits Franssen
bestuurder en longarts Ciro en Maastricht UMC+
DA
Dr. Alex van ’t Hul
programmadirecteur COPDnet Radboudumc
DM
Dr. Maurice J.H. Sillen
fysiotherapeut
Pd
Prof. dr. Martijn A. Spruit
bestuurder en wetenschappelijk directeur Ciro
DK
Dr. Kenneth Meijer
universitair hoofddocent Voedings- en Bewegingswetenschappen UM
DA
Dr. Anouk W. Vaes
fysiotherapeut en onderzoeker Ciro
DN
Dr. Nienke Nakken
ergotherapeute Ciro
Company logo
Ciro Academy

Expertisecentrum voor chronisch orgaanfalen

academy@ciro-horn.nl
047587600