Gezinsgerichte schematherapie
Binnen (gezins)relaties heeft ieder individu zijn eigen schema’s en ontstaan er interactionele schema’s. Deze schema’s beïnvloeden elkaar vervolgens weer. Als therapeut is het waardevol wanneer je dit kunt herkennen, benoemen en gezinsgericht kunt behandelen. In deze cursus leer je de gezinsgerichte schematechnieken toepassen, zowel in systemische als in individuele therapie.09:30 - 16:30
615
6-22 Punten
Physical course - series
Prijzen
Regulier € 615
Inclusief : Lunch
Beroepen
Cognitief gedragstherapeut
6 Punten
VGCt
Gedragstherapeut
6 Punten
VGCt
Gezondheidszorgpsycholoog
15 Punten
FGzPt
Gezondheidszorgpsycholoog - Klinisch neuropsycholoog
15 Punten
FGzPt
6 Punten
EMDR
Sprekers
drs. Willem Barents
Docent
Willem Barents is klinisch psycholoog/psychotherapeut. Hij is supervisor voor de Vereniging voor Schematherapie, (leer)supervisor en leertherapeut voor de NVP en NVRG. Hij is inhoudelijk en als bestuurder werkzaam bij GGZ Heuvelrug.drs. Chris Korevaar
Docent
Chris Korevaar is klinisch psycholoog en psychotherapeut, en supervisor Register Schematherapie. Hij is werkzaam als hoofdbehandelaar voor Psymens, in de specialistische GGZ. Daarnaast is hij jaargroepopleider van de opleiding voor gezondheidszorgpsychologen en klinisch psychologen.Doelen
Je verdiept je kennis en vaardigheden in de schemagerichte therapie met aandacht voor de gezinscontext.
Je kunt schema’s en modi van meerdere cliënten in hun onderlinge wisselwerking onderkennen en behandelen.
Je kunt disfunctionele schema’s opsporen en modificeren middels individuele en gezinsgerichte cognitieve, gedragsmatige en experiëntiële technieken.
Je weet de krachten van het systeem ten gunste van de individuele patiënt te benutten.
Omschrijving
In deze cursus gaan we in op de ontwikkelingstaken van verschillende leeftijdsgroepen en hoe je deze vanuit het perspectief van zowel het kind als de ouder kunt bekijken. Je leert werken met een vanuit een schema-geformuleerde probleemstelling in intergenerationeel perspectief. We zien hoe schema’s en modi van individuele gezinsleden en betrokken leeftijdsgenoten op elkaar inwerken en hoe je dit in je behandeling integreert. Je leert de gezinsgerichte schematechnieken toepassen, zowel in systemische als in individuele therapie. Uiteraard staan we stil bij toewijzings- en exclusiecriteria.
Tijdens deze cursus reflecteer je ook op hoe schema’s uit je eigen jeugd (en die van je ouders) nu een rol spelen in je leven.
RINO Groep Utrecht
Gerelateerde cursussen
Schematherapie SP/SR - Groesbeek
€ 1395 - 1695•Groesbeek•Physical course - series•26 sep. 2025
Schematherapie SP/SR - Groesbeek
Basiscursus Schematherapie - Amsterdam - najaar 2025
€ 950•Amsterdam•Physical course - series•16 okt. 2025
Basiscursus Schematherapie - Amsterdam - najaar 2025
Schematherapie bij mensen met een laag IQ
€ 345•Amsterdam•Classroom•10 okt. 2025
Schematherapie bij mensen met een laag IQ
Cursus Experiëntiële technieken in groepsschematherapie
€ 525•Utrecht•Classroom•03 okt. 2025
Cursus Experiëntiële technieken in groepsschematherapie
Basis- en vervolgcursus Schematherapie
€ 1695•Meerdere locaties•Physical course - series•05 sep. 2025 + nog 2 data
Basis- en vervolgcursus Schematherapie
Vervolgcursus Schematherapie
€ 950•Meerdere locaties•Physical course - series•22 okt. 2025 +1 datum
Vervolgcursus Schematherapie
Basiscursus schematherapie met accent pubers en jongvolwassenen
€ 950•Meerdere locaties•Physical course - series•01 sep. 2025 + nog 2 data
Basiscursus schematherapie met accent pubers en jongvolwassenen
Basiscursus Schematherapie (25 uur)
€ 950•Meerdere locaties•Classroom•03 sep. 2025 + nog 5 data
Basiscursus Schematherapie (25 uur)
Vervolgcursus Schematherapie met accent pubers en jongvolwassenen
€ 995•Amsterdam•Classroom•05 sep. 2025
Vervolgcursus Schematherapie met accent pubers en jongvolwassenen
Basiscursus Schematherapie
€ 945•Utrecht•Classroom•31 okt. 2025
Basiscursus Schematherapie
Vervolgcursus Schematherapie
€ 950 - 1495•Groesbeek•Physical course - series•24 okt. 2025
Vervolgcursus Schematherapie
CGT bij kinderen en jongeren met obesitas en hun ouders
€ 650•E-learning