Rouwbegeleiding

rouwrouwprocesstressposttraumatische stressstoornisdepressietrauma
Hoe help je iemand die rouw of verlies slecht verwerkt? In deze cursus leer je technieken waarmee je het rouwproces kunt verdiepen, intensiveren of bijsturen. Je gaat daarvoor uit van het natuurlijke, zelfgenezende proces van rouw, dat je leert herkennen en ondersteunen. Zo kun je je cliënten helpen hun gevoelens op een gezonde manier te verwerken en uiteindelijk de draad van het leven weer op te pakken.
595
3.5-20 Punten
Classroom

Prijzen

Regulier € 595

Beroepen

Cliëntenvertrouwenspersonen WZD
20 Punten
Registerpl
Cliëntondersteuner
20 Punten
Registerpl
Geestelijk verzorger
3.5 Punten
SKGV
Gezinshuisouder
20 Punten
Registerpl
GGZ-agogen
20 Punten
Registerpl

Sprekers

drs. Joany Spierings

Docent
Joany Spierings is Gz-psycho­loog/psycho­thera­peut. Zij is werk­zaam als teamleider Trauma binnen de afdeling Persoonlijkheidsstoor­nissen en Traumagerelateerde Stoornissen bij GGZ Oost Brabant. Zij is tevens is behan­delcoördinator ambu­lante & deel­tijd behan­del­ing trauma. Joany is al meer dan 40 jaar werk­zaam in de ggz en geeft daar­naast work­shops en cursussen op het gebied van complex trauma en gecompliceerde rouw in vele landen binnen en buiten Europa.
Omschrijving

In ieder mensenleven is pijn onvermijdelijk en zonder verlies bestaat er geen groei. Maar bij sommige mensen komt de klap extra hard aan of ze worden wel heel erg op de proef gesteld: wanneer je het toch al niet zo breed hebt, weegt verlies des te zwaarder. Niet of slecht verwerkt verlies betekent wanhoop, verslagenheid, moedeloosheid en depressie. Vaak is het toch mogelijk de cliënt te helpen om (enigszins) vrede te sluiten met het verlies of om het rouwproces te ondersteunen. In de cursus worden een aantal interventies en behandeltechnieken besproken en geoefend om de cliënt in het rouwproces verder te helpen, zoals rituelen, schrijfopdrachten, twee-stoelen-techniek en tekenen. 


De eerste lesdag staat in het teken van de 'normale' rouw: welke fasen kent een rouwproces, welke rouwtaken zijn daaraan verbonden voor de cliënt en wat kan de hulpverlener daarbij aanreiken? Tijdens de tweede dag komen de verschillende behandeltechnieken aan de orde en is er daarnaast ruimte voor eigen casuïstiek.

RINO Groep Utrecht

infodesk@rinogroep.nl
0302308450
6, Oudenoord, Utrecht, 3511BS

Gerelateerde cursussen

Depressie bij kinderen en adolescenten

Op aanvraagE-learning

Depressie bij kinderen en adolescenten

€ 1245UtrechtClassroom13 nov. 2025

Omgaan met verlies en rouw bij kinderen en jongeren

Opleiding rouwbegeleiding

€ 2825Meerdere locatiesClassroom23 sep. 2025 +1 datum

Opleiding rouwbegeleiding

Integratieve Gehechtheidsbevorderende Traumabehandeling voor Kinderen

€ 850AmsterdamPhysical course - series21 nov. 2025

Integratieve Gehechtheidsbevorderende Traumabehandeling voor Kinderen

Vervolgcursus CGt bij cliënten met een licht verstandelijke beperking

€ 1850Live Webinar03 sep. 2025

Vervolgcursus CGt bij cliënten met een licht verstandelijke beperking

Driedaagse training ‘Over Rouw gesproken’

€ 675VoorschotenClassroom31 okt. 2025

Driedaagse training ‘Over Rouw gesproken’

Introductiecursus biofeedback

€ 850AmersfoortPhysical course - series12 sep. 2025

Introductiecursus biofeedback

Cursus Theoretische Verdieping

€ 645Live Webinar01 okt. 2025

Cursus Theoretische Verdieping

E-learning: Omgaan met verlies

€ 43.95E-learning

E-learning: Omgaan met verlies

€ 585Meerdere locatiesPhysical course - series09 sep. 2025 + nog 2 data

Kinderen in de rouw

Herkennen en behandelmogelijkheden van trauma bij mensen met een verstandelijke beperking

€ 355UtrechtClassroom14 nov. 2025

Herkennen en behandelmogelijkheden van trauma bij mensen met een verstandelijke beperking

Advanced Life Support (ALS)

€ 1045Meerdere locatiesClassroom08 sep. 2025 + nog 3 data

Advanced Life Support (ALS)