CVRM Spreekuur Ondersteuner Huisarts (Venlo)
Stichting DOKh
KlaslokaalPrijs€ 2550
Data
11:00 - 18:00
Maashoflaan, 1, Venlo
Accreditatie
30 punten (KABIZ, CADD)
Na deze Post-MBO opleiding kan de assistent een actief aandeel leveren in de opsporing en begeleiding van mensen met een verhoogd risico op hart- en vaatziekten. Resultaat is een betere organisatie van de primaire preventie, het ontlasten van spreekuren van huisartsen en POH’s en extra uitdaging en verdieping voor de assistent die zijn of haar takenpakket graag uitbreidt.
Voor het eerst organiseren we de CVRM-opleiding in Noord-Limburg. Ben jij erbij in Venlo?
Hart- en vaatziekten zijn een belangrijke oorzaak voor ziekte en overlijden in Nederland. Hoe hoog iemands risico is op hart- en vaatziekten wordt bepaald door veel verschillende factoren. Welke dat zijn, ga je in deze opleiding leren. Mensen met een verhoogd risico en die al een hart- en vaatziekte hebben, worden meestal begeleid en behandeld door specialist, huisarts of Praktijkondersteuner.
Echter er is ook een grote groep mensen zonder hart- en vaatziekten, maar bij wie wel een verhoogd risico bestaat om deze te krijgen. Deze mensen komen in beginsel niet in aanmerking voor begeleiding door de POH. Het is wel belangrijk om deze groep te identificeren en te begeleiden, zo dat hart- en vaatziekten kunnen worden voorkomen.
De daartoe opgeleide doktersassistente kan een actief aandeel leveren in deze opsporing en begeleiding. Resultaat is een betere organisatie van de primaire preventie, het ontlasten van spreekuren van huisartsen en POH’s en extra uitdaging en verdieping voor de assistent die zijn of haar takenpakket graag uitbreidt.
De begeleiding van de patiënten door de doktersassistent vindt plaats middels de verlengde arm constructie. Dat betekent dat de huisarts altijd eindverantwoordelijk blijft.De opleiding bestaat uit 3 verplichte klassikale bijeenkomsten (met steeds ongeveer 1 maand tussen de bijeenkomsten).
Vervolgens is er een online theorie-examen welke je vanuit huis maakt.
Wanneer je hiervoor bent geslaagd start er een stageperiode van 4 maanden waarvan een stageverslag gemaakt moet worden. In deze periode moeten opgedane kennis en vaardigheden worden beoordeeld en afgetekend door de huisartsbegeleider.
Sprekers
Wv
Willine van der Niet
Speaker
Rv
Ria van Rooijen
Speaker

Stichting DOKh











