Suïcidepreventietraining gatekeeper

In samenwerking met 113 Zelfmoordpreventie
Suicidesuïcidaalzelfmoordpreventie113gatekeeper
In je werk, maar ook privé, kun je mensen ontmoeten die (mogelijk) suïcidale gedachten hebben. De gatekeepertraining leert je hoe je deze gedachten bespreekbaar maakt en de ander kan stimuleren om hulp te zoeken. De training is geschikt voor iedereen die veel contact met mensen heeft, denk aan onderwijs, sociaal-economisch domein, zorg, etc. Je kunt je los inschrijven of een incompany training aanvragen. We verzorgen de training in samenwerking met 113 Zelfmoordpreventie.
Op aanvraag
3-5 Punten
Incompany

Prijzen

Op aanvraag

Beroepen

Arts beleid en advies KNMG
05 Sep 2025
04 Sep 2026
3 Punten
ABSG
Arts indicatie en advies KNMG
05 Sep 2025
04 Sep 2026
3 Punten
ABSG
Arts infectiebestrijding KNMG
05 Sep 2025
04 Sep 2026
3 Punten
ABSG
Arts Internationale Gezondheidszorg en Tropengeneeskunde KNMG
05 Sep 2025
04 Sep 2026
3 Punten
ABSG
Arts maatschappij en gezondheid
05 Sep 2025
04 Sep 2026
3 Punten
ABSG

Competenties

Kennis en wetenschap60 %
Communicatie40 %

Doelen

Wat leer je?

Je leert om te gaan met signalen van suïcidaliteit of een vermoeden daarvan
Je doet ervaring op met concrete handvatten de suïcidale gedachten bespreekbaar te maken
Je bent in staat om verantwoord en gefaseerd door te vragen en wat daarin de grens is
Je ontwikkelt vaardigheden in hoe je kan doorverwijzen naar professionele hulp
Omschrijving

Iedereen die iemand met (mogelijke) suïcidale gedachten in zijn omgeving heeft of kan tegenkomen, kan gatekeeper zijn. Jij dus ook. Een gatekeeper, letterlijk ‘poortwachter’, verwijst naar de sleutelrol die je kan vervullen voor iemand die zodanig klem zit in zijn gedachten dat hij het leven niet meer ziet zitten. Uit onderzoek en ervaring blijkt dat mensen met suïcidale gedachten er vaak niet over praten en niet snel hulp zoeken, terwijl we ook weten dat praten over deze gedachten juist helpt en oplucht. Als gatekeeper kan jij die persoon zijn die in vertrouwen genomen wordt en de gedachten bespreekbaar maakt, zonder in de rol van een behandelaar te kruipen.


De training is een gespreksvaardighedentraining van een dagdeel (4 uur) en een groot deel bestaat uit het oefenen in tweetallen. Het programma is opgebouwd uit vier onderdelen:

  1. Bespreking van ervaringen met en de voorkennis over zelfmoord
  2. Het oefenen van gespreksvaardigheden
  3. Interactieve kennisoverdracht over suïcidaliteit
  4. Bespreking van verwijsmogelijkheden


RINO Groep Utrecht

infodesk@rinogroep.nl
0302308450
6, Oudenoord, Utrecht, 3511BS

Gerelateerde cursussen

11 Dec
Dec
09:00
€ 445

Medilex BV

Classroom
Hotel Theater Figi
0-5
Preventie - Interventie - Postventie
Herken suïcidale gedachtes en weet wat u kunt doen om in gesprek te gaan en hoe te handelen!
€ 445

GGZ Ecademy

E-learning
1.5-6
Iedereen die werkzaam is in de ggz krijgt te maken met cliënten die suïcidaal gedrag vertonen. Toch went het nooit. In de Multidisciplinaire richtlijn Diagnostiek en Behandeling van suïcidaal gedrag (MDR) zijn de nieuwste inzichten over de aanpak van suïcide vastgelegd. Een van de belangrijkste thema’s van de richtlijn is om suïcide bespreekbaar te maken. Dit leertraject biedt de hulpverlener ondersteuning en begeleiding om de aanbevelingen uit de MDR toe te passen in het dagelijkse contact met cliënten.
Gratis

GGZ Ecademy

E-learning
4-5.5
In dit leertraject maak je aan de hand van vijf mini-colleges van psycholoog Bert van Luyn kennis met de theorie rondom chronische suïcidaliteit en worden er handvatten aangereikt voor hoe te handelen in de praktijk. Aan de hand van twee uitgebreide casussen kun je vervolgens stap voor stap zien hoe deze theorie wordt toegepast in de praktijk.
Op aanvraag
15 Oct
Oct
09:15

Accare Opleidingen

Classroom
Accare Assen
4-8
De training Omgaan met suïcidaal gedrag biedt hulpverleners handreikingen in hun werk met cliënten die een kwetsbaarheid hebben voor suïcidaal gedrag. Het is een interactieve vorm van onderwijs met theoretische aspecten, video's en diverse oefeningen.
€ 325