Slijmvliezen en parodontium: alarmsignalen

Wanneer moet u zich zorgen maken?
mondzorg
Het belooft een boeiende en informatieve dag te worden, gewijd aan het (periodieke) mondonderzoek in de algemene praktijk. Tijdens deze verdiepende sessie gaan experts op het gebied van mondgezondheid MKA-chirurg Saskia Strijbos en parodontoloog Julio Villalba Recuerda in op de detectie en behandeling van slijmvliesafwijkingen en parodontale problemen.
269
0-4 Punten
Classroom

Prijzen

Regulier € 269

Beroepen

Geregistreerd-mondhygiënist (tijdelijke BIG-registratie)
Accreditatie in aanvraag
KRM
Tandarts
30 May 2024
12 Sep 2024
4 Punten
KRT

Sprekers

Julio Villalba Recuerda

Parodontoloog

Saskia Strijbos

MKA-chirurg

Programma

13-09-2024

Omschrijving

Het belooft een boeiende en informatieve dag te worden, gewijd aan het (periodieke) mondonderzoek in de algemene praktijk. Tijdens deze verdiepende sessie gaan experts op het gebied van mondgezondheid MKA-chirurg Saskia Strijbos en parodontoloog Julio Villalba Recuerda in op de detectie en behandeling van slijmvliesafwijkingen en parodontale problemen.

In de ochtend staan het parodontium en mondslijmvlies centraal, van de anatomie en de normale kenmerken van een gezonde mond tot het herkennen van de verschillende mondslijmvliesafwijkingen; variërend van witte en rode laesies, blaarvorming en infecties tot auto-immuunziekten en oncologie. Er worden praktijkvoorbeelden gedeeld waarmee je inzicht krijgt in de diagnostiek en behandeling van deze aandoeningen. Het laatste thema van de ochtend zijn de alarmsignalen in botstructuren. Wat zijn de rode vlaggen?

De middag begint met het belang van een gezond parodontium. Parodontale problemen zoals hyperplasie, laesies en lichen planus worden besproken. Ook kijken we naar antibioticagebruik bij initiële parodontale behandeling en het paro(preventie)protocol met haar dilemma’s. De dag wordt afgesloten met het hoofd-hals-protocol en het oncologisch behandeltraject.

Er worden tal van beelden en casussen uit de dagelijkse praktijk getoond om de kennis te versterken en dilemma’s te bespreken. Er is ruimte voor interactie en discussie, zodat ook al uw vragen worden beantwoord. Daarom, mis deze verdiepende sessie niet!

We kijken ernaar uit u te verwelkomen!

SCEM

Wij willen professionals helpen de zorg te verbeteren. En daarom ontwikkelen en organiseren we (na)scholingsprogramma’s. Programma’s die je terugvoeren naar de gemeenschappelijk kern waarin we elkaar vinden; namelijk de patiënt. Geïnteresseerd in onze nascholingen, vul het formulier Houd mij op de hoogte in op www.scem.nl
scem@scem.nl
0345576642
6, Brenkmanweg, Culemborg, 4105DH

Gerelateerde cursussen

AccreDidact BV

E-learning
4
Het eerste programma van 2020 is geschreven door dé Nederlandse ART-expert bij uitstek: prof. dr. Jo E. Frencken. De ART-aanpak wordt inmiddels in alle landen ter wereld toegepast, in Nederland voornamelijk in de jeugd- en ouderenzorg. In een onderzoek uit 2014 gaf 43% van de Nederlandse tandartsen aan dat ze ART toepasten. Een zeker op dit moment belangrijk detail is dat deze restauratieve aanpak geen aerosolen veroorzaakt. De laatste twintig jaar wordt de ART-aanpak steeds vaker gebruikt door tandartsen in westerse landen. Zo gebruikte 44% van de ondervraagde tandartsen in de VS vaak ART voor de restauratieve behandeling van kinderen, terwijl 57% van ondervraagde tandartsen in Engeland en Schotland ART zou toepassen om kinderen restauratief te behandelen. In Nederland werd ART gebruikt door 43% van de tandartsen, voornamelijk om kinderen en angstige mensen te behandelen. In Japan zou 30% van de tandartsen ART toepassen om kinderen restauratief te behandelen. Deze informatie laat zien dat ART niet langer beperkt is tot omgevingen waar elektriciteit en leidingwater afwezig zijn, zoals in Tanzania waar ART werd geboren.
€ 92.5

AccreDidact BV

E-learning
4
Traditioneel komt het behandelen van cariës bij kinderen neer op routinematige restauratieve en chirurgische behandeling. Te vaak wordt daarbij gekozen voor behandeling onder algehele anesthesie. Het doel van cariësbehandeling in de kindertandheelkunde is prioriteit te geven aan oorzakelijke behandeling. De nieuwe klinische praktijkrichtlijn Mondzorg voor Jeugdigen breekt hiervoor een lans. Door de optie van niet-restauratieve behandeling zijn de mogelijkheden van een adequate cariësbehandeling bij kinderen sterk toegenomen. Evenals NOCTP onderscheidt NRC zich van andere behandelingen door het aanpakken van de oorzaak. Als symptoombehandeling niet is te voorkomen, blijft de voorkeur uitgaan naar terughoudende cariësbehandeling (ART/Hall-kroon/partiële cariësverwijdering bij diepe cariës). Niet-restauratieve behandeling heeft de meeste kans van slagen als protocollair te werk wordt gegaan. Bepalend voor het succes zijn: het uitvoeren van een risicoanalyse per gescreende cariëslaesie met oog voor de individuele context van het kind, een adequate mondzorgbegeleiding volgend op het monitoren alsmede het geven van feedback aan de hand van beeldmateriaal, en de applicatie van cariësremmende middelen bij een meer tijd vragend proces leidend naar gezond gedrag.
€ 69

Prelum Uitgevers

E-learning
1.5
De klinische richtlijn ‘Bloederige ingrepen in de mondzorg, bij patiënten die antitrombotica gebruiken’ (KIMO, 2019) vervangt de ACTA-richtlijn ‘Antistolling in de mondzorg’ uit 2012 (Van Diermen, 2012). De aanleiding voor deze nieuwe richtlijn was dat de oude niet meer aansloot bij de huidige praktijk. Zo gebruiken patiënten tegenwoordig steeds vaker soorten antitrombotica die niet in de oude richtlijn waren opgenomen. Ook biedt de nieuwe richtlijn voor een aantal situaties meer houvast. In deze e-learning leert u de nieuwe richtlijn op de juiste wijze toe te passen. U leert over de werkwijze, taakverdeling in de keten en uw verantwoordelijkheid als mondzorgverlener daarbij. Daarnaast leert u de patiënt op de juiste wijze te informeren, instrueren en betrekken bij de behandeling.
€ 80
28
Feb
2023
27
Aug
2026

AccreDidact BV

E-learning
4
Er zijn steeds meer ouderen die tot op hoge leeftijd gebitselementen behouden. Omdat veel ouderen kampen met ouderdomsziekten waarvoor zij vaak medicatie gebruiken, is voor mondhygiënisten kennis van gerodontologie in toenemende mate van belang.
€ 69
30
Apr
2022
09
Dec
2025

AccreDidact BV

E-learning
4
Er zijn steeds meer ouderen die tot op hoge leeftijd eigen gebitselementen behouden. Omdat veel ouderen kampen met ouderdomsziekten waarvoor zij vaak medicatie gebruiken, is kennis van gerodontologie in de algemene praktijk in toenemende mate van belang. Het is immers de lokale mondzorgpraktijk waarop ouderen terugvallen, zeker als mobiliteitsproblemen een rol gaan spelen.
€ 90.05
18 Jul
Jul
09:00

ACTA Dental Education B.V.

Classroom
ACTA
5
Deze cursus zal in de ochtend bestaan uit een theoretisch deel en in de middag uit een praktisch deel waarin er (op elkaar) in de mond zal worden geoefend met het geven van infiltratie-en geleidingsanesthesie in de boven- en onderkaak en ook het mandibulair blok.
€ 745
01 Oct
Oct
10:00

Dental Best Practice B.V.

Classroom
Nijkerk
5
Je hebt de nodige jaren ervaring opgedaan in de dentale wereld, bent goed in je vak en het is tijd om je droom te verwezenlijken: het starten van je eigen praktijk… Het zal je niet verbazen dat hier heel wat bij komt kijken.
€ 525