Helaas, deze cursus is verlopen

De accreditatieperiode voor deze cursus is verstreken. Op onze hoofdpagina kunt u andere beschikbare cursussen vinden.

Symposium Ouderenzorg

ouderenzorgouderenouderengeneeskundewzd
Mediis en Zorgpartners MH organiseren op dinsdag 18 juni van 19:00 tot 21:30 uur gezamenlijk een symposium met als thema | Navigatie in de ouderenzorg. Aan de hand van de wettelijke kaders in de zorg voor ouderen en casuïstiek nemen we jullie mee in de (on)mogelijkheden die er zijn in de zorg en ondersteuning van kwetsbare ouderen. Dit doen we samen met het regionaal transferpunt, een mantelzorgmakelaar, specialisten ouderengeneeskunde, twee verpleegkundig specialisten werkzaam bij een huisartsenpraktijk én regiebehandelaar bij een kleinschalige woonvorm.
Gratis
2 Punten
Klaslokaal

Prijzen

Gratis

Beroepen

Arts voor verstandelijk gehandicapten
2 Punten
ABC1
Huisarts
2 Punten
ABC1
Physician Assistant
2 Punten
ABC1
Praktijkondersteuner Huisarts - kind en jeugd (POH-GGZ Kind & Jeugd)
2 Punten
NVvPO
Praktijkondersteuner Huisarts - Somatiek (POH-S)
2 Punten
NVvPO

Competenties

Samenwerken20 %
Maatschappelijk handelen en preventie20 %
Professionaliteit en kwaliteit60 %
Omschrijving

Aanvullende info

Mediis en Zorgpartners MH organiseren op dinsdag 18 juni van 19:00 tot 21:30 uur gezamenlijk een symposium met als thema | Navigatie in de ouderenzorg. Aan de hand van de wettelijke kaders in de zorg voor ouderen en casuïstiek nemen we jullie mee in de (on)mogelijkheden die er zijn in de zorg en ondersteuning van kwetsbare ouderen. Dit doen we samen met het regionaal transferpunt, een mantelzorgmakelaar, specialisten ouderengeneeskunde, twee verpleegkundig specialisten werkzaam bij een huisartsenpraktijk én regiebehandelaar bij een kleinschalige woonvorm.

Ouderenzorg valt wettelijk gezien onder vijf kaders: de Zorgverzekeringswet, de Wet langdurige zorg en de Wet maatschappelijke ondersteuning. Voor mensen met vergaande kwetsbaarheid, zoals dementie, komt daar ook nog de Wet zorg en dwang en voor mensen met psychiatrische problematiek de Wet verplichte geestelijke gezondheidszorg. Dat is best complex en hier worden regelmatig vragen over gesteld. Verwacht niet dat je na dit symposium een juridisch expert bent op bovengenoemde wettelijke kaders. Wat je wel kan verwachten? Een avond met een praktische insteek: wat betekent dit voor jou patiënt en zijn of haar naasten?


Programma

‘Is het verstandig om een WLZ-indicatie aan te vragen voor mijn patiënt?’ ‘Hoe kan ik een tijdelijke opname regelen voor mijn patiënt met beginnende dementie?’ ‘Welke revalidatie-en reactiveringsmogelijkheden zijn er voor patienten met progressieve achteruitgang in de eerstelijn?’ ‘Als ik deze medicatie in druppelvorm voorschrijf, is er dan sprake van onvrijwillige zorg?’

Dit zijn zomaar wat vragen uit de praktijk die allemaal betrekking hebben op wet-en regelgeving in de ouderenzorg. Vanuit verschillende perspectieven gaan we op dit soort vragen in.

  • Specialist ouderengeneeskunde Marjet van der Tas vertelt samen met verpleegkundige en WZD consulente Wendy van den Berg over (on)vrijwillige zorg in het kader van de Wet zorg en dwang. Deze wet regelt de voorwaarwaarden waaronder iemand tegen zijn wil zorg kan ontvangen. Onvrijwillige zorg is echt een laatste redmiddel. Er is landelijk nog veel discussie over het verlenen van onvrijwillige zorg in de thuissituatie. Maar weten we eigenlijk wel wanneer er sprake is van onvrijwillige zorg? En welke alternatieven zijn er?


  • Specialisten ouderengeneeskunde Janie Verschoor en René Boeren nemen je mee in de pilot Multidisciplinair behandelteam ouderen. Bij ouderen met complexe problematiek is soms consultatie van enkel een specialist ouderengeneeskunde onvoldoende. Hoe mooi zou het zijn als de SO de kennis en expertise kan inzetten van een gespecialiseerd team? Wie zijn er betrokken, hoe loopt dit en wat kunnen we in de toekomst verwachten? En hoe kan je Geriatrische revalidatie inzetten bij patienten met functionele achteruitgang in de thuissituatie?


  • Verpleegkundig specialisten Eveline Bal en Antoinette van Cappellen zijn regiebehandelaar in een kleinschalige woonvorm. Zij hebben de zorg vanuit de kleinschalige woonvormen gestroomlijnd. Met als resultaat: goede zorg voor de patiënten, minder visites van huisartsen, minder telefoontjes naar de assistentes. Kortom: winst voor alle betrokkenen! Laat je inspireren door deze samenwerking.


  • Mantelzorgmakelaar Barbara van Selst van Mantelzorginbalans staat naast de mantelzorger en ondersteunt in wat er geregeld moet worden. Als geen ander kent zij de weg in het complexe stelsel van wet-en regelgeving. Aan de hand van praktijkverhalen geeft zij een inkijkje in de mogelijkheden voor zorg-en ondersteuning.


  • Coördinator van ons Regionale Transferpunt MH Petra van Vianen vertelt over welke ondersteuning zij bieden, nu en in de toekomst. Het Regionaal Transferpunt MH is de spil in de zoektocht naar een plek voor patiënten die (tijdelijk) niet thuis kunnen verblijven, niet naar het ziekenhuis hoeven of niet in het ziekenhuis hoeven te blijven, maar wél elders zorg nodig hebben. Het RTP is nu een jaar actief en steeds meer verwijzers weten het te vinden. Ook hier staan de ontwikkelingen niet stil. Voor welke vragen kan je in de toekomst terecht bij het RTP? En wat zijn dan de mogelijkheden voor een tijdelijke opname?


Kortom een bomvol avondprogramma, met veel praktische voorbeelden die aansluiten op wat je in de dagelijkse praktijk tegenkomt. Maar ook inspiratie over hoe je de zorg kan inrichten.

Mediis

p.ohr@mediis.nl
0182369200
3, Tielweg, Gouda, 2803PK

Gerelateerde cursussen