RSV, vaccinatie voor de oudere patiënt

RSVouderenouderengeneeskundekwetsbare ouderenRSV-vaccins
De gevolgen van RSV bij baby’s en jonge kinderen zijn bekend. Steeds duidelijker wordt dat RSV ook een risico vormt voor ouderen. In deze nascholing kijken we naar een nascholing over de preventie van RSV bij ouderen door middel van vaccinatie. Dit jaar werden door EMA twee RSV-vaccins goedgekeurd voor toepassing bij deze groep.
Gratis
In aanvraag
E-learning

Prijzen

Gratis

Beroepen

Arts Infectieziekten
NIV
Endocrinoloog
NIV
Gastro-enteroloog
NIV
Hematoloog
NIV
Intensive care
NIV

Sprekers

Prof. dr. Maarten van den Berge

Longarts, UMCG Groningen

Dr. Koos Korsten

AIOS medische microbiologie, Amsterdam UMC

Dr. Marlies van Houten

Kinderarts, Spaarne Gasthuis Hoofddorp

Prof. Isabel Leroux-Roels

Klinisch bioloog, UZ Gent
Omschrijving

De gevolgen van RSV bij baby’s en jonge kinderen zijn bekend. Steeds duidelijker wordt dat RSV ook een risico vormt voor ouderen. In deze nascholing kijken we naar een nascholing over de preventie van RSV bij ouderen door middel van vaccinatie. Dit jaar werden door EMA twee RSV-vaccins goedgekeurd voor toepassing bij deze groep.

We spreken in deze uitzending met prof. Isabel Leroux-Roels, klinisch bioloog aan het UZ in Gent. Zij is onderzoeker van een aantal studies waarin een van de RSV-vaccins werd onderzocht. Zij vertelt ons meer over de werking van het vaccin alsmede de opzet en learnings van haar studie. 

Hoe verhoudt deze studie zich tot andere studies? Wat leren we uit de studies bij ouderen en wat betekent dat voor de praktijk? 

Wij presenteren een wetenschappelijke discussie door een Nederlands expertpanel bestaande uit dr. Koos Korsten, prof. dr. Maarten van den Berge en dr. Marlies van Houten. Zij gaan in gesprek met prof. Leroux en geven u ruimschoots de gelegenheid om uw vragen te stellen over het onderwerp.


Onze RSV experts

  • Prof. dr. Maarten van den Berge, longarts, UMCG Groningen
  • Dr. Koos Korsten, AIOS medische microbiologie, Amsterdam UMC
  • Dr. Marlies van Houten, kinderarts, Spaarne Gasthuis, Hoofddorp
  • Prof. Isabel Leroux-Roels,  klinisch bioloog, UZ Gent


Dit programma komt onafhankelijk tot stand en wordt financieel mogelijk gemaakt door GSK.



MEDtalks.nl

info@medtalks.nl
29, Arendstraat, Hilversum, 1223RE

Gerelateerde cursussen

Shared Service Organisatie ©aliber

E-learning
2
Transmurale overdracht: Implementatie van gezamenlijke afspraken m.b.t. overdracht van informatie van kwetsbare ouderen in dag, avond, nacht en weekend situaties. Het verbeteren van de informatie overdracht tussen 1e en 2e lijn zorgverleners (HA/HAP, ambulance, SEH en medisch specialist in de (poli)kliniek) waardoor de zorg voor kwetsbare ouderen verbetert. Behandelwensen gesprek Het inventariseren van wensen en verwachtingen van kwetsbare...
€ 41.5

CME-Online

E-learning
3
In 2030 zullen er in Nederland naar schatting ruim 4 miljoen 65-plussers zijn (bijna 25% van de totale bevolking) en ca. 1 miljoen 80-plussers. Door toename van de hoeveelheid 80-plussers neemt ook het aantal kwetsbare ouderen toe. De prevalentie van diabetes mellitus (DM) type 2 zal stijgen naar ongeveer 8% van de totale bevolking. (www.cbs.nl geraadpleegd augustus 2023) In verpleeghuizen ligt de prevalentie van DM op ongeveer 20%. Diagnostiek en behandeling van DM zal dus steeds meer gaan voorkomen in het dagelijks werk van de specialist ouderengeneeskunde, zowel intra- als extramuraal. Hoewel er nog steeds geen duidelijke definitie is van het begrip kwetsbaarheid, bestaat de doelgroep van de specialist ouderengeneeskunde grotendeels uit mensen van hoge tot zeer hoge leeftijd die veelal chronisch ziek zijn met lichamelijke, psychische, communicatieve en/of sociale beperkingen. Men is het er over eens dat bewoners van verpleeghuizen behoren tot doelgroep kwetsbare ouderen met een beperkte levensduur na opname.
Op aanvraag
Gratis

MEDtalks.nl

E-learning
A candid discussion on the highlights of RSVVW'24
Louis Bont, kinderarts in het UMC Utrecht, deelt dit online programma op in twee delen: (bescherming van) kinderen en RSV bij ouderen. Hiervoor ontvangt hij verschillende experts aan tafel. Ook wordt aandacht besteed aan het advies van de gezondheidsraad. Wat u kunt verwachten: data, gevolgen en uitdagingen in de behandeling van kinderen en volwassenen zoals dat o.a. werd gepresenteerd op de RSVVW'24 in Mumbai. De RSVVW is de plek waar kennis over actueel onderzoek wordt besproken door o.a. internationale onderzoekers, wetenschappers en artsen.
Gratis
04 Sep
Sep
10:00
€ 3950

Medilex BV

Physical course - series
Regardz de Eenhoorn
40
Speciaal voor (toekomstige) Wzd-functionarissen
Na deze 8-daagse opleiding heeft u voldoende kennis en inzicht om te kunnen voldoen aan de eisen die worden gesteld aan de Wzd-functionaris.
€ 3950
19 Sep
Sep
10:00

CIVA B.V.

Classroom
CIVA Weert
6-7
De groep kwetsbare ouderen, al dan niet met co-morbiditeiten, wordt steeds groter wat ook zijn uitwerking heeft of de patiëntenpopulatie van de fysiotherapeut.
€ 250

CME-Online

E-learning
3
In 2030 zullen er in Nederland naar schatting ruim 4 miljoen 65-plussers zijn (bijna 25% van de totale bevolking) en ca. 1 miljoen 80-plussers. Door toename van de hoeveelheid 80-plussers neemt ook het aantal kwetsbare ouderen toe. De prevalentie van diabetes mellitus (DM) type 2 zal stijgen naar ongeveer 8% van de totale bevolking. (www.cbs.nl geraadpleegd augustus 2023) Diagnostiek en behandeling van DM zal dus steeds meer gaan voorkomen in het dagelijks werk van de huisarts. Hoewel er nog steeds geen duidelijke definitie is van het begrip kwetsbaarheid, bestaat die doelgroep grotendeels uit mensen van hoge tot zeer hoge leeftijd die veelal chronisch ziek zijn met lichamelijke, psychische, communicatieve en/of sociale beperkingen.
Op aanvraag
23
Aug
2024
22
Aug
2025

VeiligheidNL

E-learning
3-4
We weten dat het lastig kan zijn om met ouderen te praten over valpreventie, bijvoorbeeld omdat zij in de weerstand schieten. In de gratis e-learning komen op een interactieve manier de weerstanden en motieven van ouderen voor valpreventie aan bod. Zo zorg je dat ouderen echt gemotiveerd zijn om met jouw adviezen aan de slag te gaan. En kunnen zij hun hobby blijven doen!
Gratis
23
Sep
2024
23
Sep
2025
€ 32.5

EDU-line

E-learning
8
Deze e-learning vormt een theoretische basis voor klinisch redeneren tijdens de zorg voor de ouder wordende zorgvrager. Start op elk gewenst moment en heb 1 jaar lang toegang.
We gaan in op verschillende aspecten van klinische redeneren, zoals het verzamelen en interpreteren van observaties en gegevens, het opstellen van passende zorgplannen en adequaat inzetten van acties en interventies en het effectief communiceren binnen multidisciplinaire teams om holistische zorg te bieden. De e-learning biedt een waardevolle kans aan zorgverleners om hun kennis en inzicht te vergroten en daarmee de kwaliteit van leven van deze zorgvragers positief te beïnvloeden. Het effectief kunnen analyseren van gezondheidssituaties, het ontdekken van relevante informatie en het nemen van weloverwogen beslissingen zijn cruciaal in het geven van optimale zorg. Accreditatie is mogelijk op aanvraag. Start op elk gewenst moment en heb 1 jaar lang toegang.
€ 32.5
30 Jun
Jun
09:00
€ 750

Schola Medica

Physical course - series
Schola Medica
20
De STARclass Acute Ouderengeneeskunde is dé spoedzorgcursus voor opleiders en specialisten ouderengeneeskunde. In deze intensieve driedaagse cursus leer je omgaan met acute situaties in het verpleeghuis volgens de ABCDE-methode.
€ 750

ExpertCollege BV

E-learning
1
ExpertCollege biedt een overzichtelijke opleiding waarbij de student kennis opdoet over het screenen van alle klinische patiënten van 70 jaar of ouder.
€ 28.5