Eetstoornis bij volwassenen en adolescenten: diagnostiek en behandeling!

eetstoornissenEetbuistoornispsychologische problemenobesitaseetbuien
De cursus 'Eetstoornis bij volwassenen en adolescenten: diagnostiek en behandeling' leert je de eetbuistoornis te herkennen en effectief te behandelen volgens internationale richtlijnen. Deze erkende eetstoornis wordt vaak verward met voedings- of lifestyle problemen, terwijl het ernstige psychologische en sociale gevolgen kan hebben. Deze interactieve cursus is geschikt voor behandelaren met verschillende achtergronden.
220
6 Punten
Classroom

Prijzen

Regulier € 220

Beroepen

Cognitief gedragstherapeut
6 Punten
VGCt
Gedragstherapeut
6 Punten
VGCt
Orthopedagoog-generalist
6 Punten
NIPK&J/NVO
Psycholoog NIP | Kinder- en jeugdpsycholoog
6 Punten
NIPK&J/NVO

Sprekers

Bernou Melisse

Docent
Bernou Melisse is psycholoog bij Novarum centrum voor eetstoornissen en promovenda aan universiteit Leiden. Zij heeft meegewerkt aan ontwikkeling van een online begeleide zelfhulp voor patiënten met een eetbuistoornis en onderzoekt momenteel de effectiviteit. Ook is zij verantwoordelijk voor supervisie en training van de behandelaren. Daarnaast werkt zij als behandelaar voor patiënten met een eetbuistoornis, anorexia nervosa en boulimia nervosa. Hiervoor heeft zij in verschillende andere landen gewerkt waaronder in Saoedi Arabië waar nog maar nauwelijks onderzoek gedaan is naar eetstoornissen. Zij heeft daar de Eating Disorder Examination- Questionnaire (een diagnostische vragenlijst voor eetstoornissen) vertaald, cultureel aangepast en gevalideerd. De vragenlijst wordt momenteel in Saoedi Arabië gebruikt. Ze spreekt op (inter)nationale congressen en biedt zowel in binnen als buitenland trainingen aan voor de behandeling van de eetbuistoornis. Ook is zij door verschillende media geïnterviewd zoals Trouw, Algemeen Dagblad, Nu.nl, Psychologie magazine, etc.

Doelen

Na het volgen van deze cursus kun je:

De eetbuistoornis diagnosticeren
Voedingsproblemen, obesitas, lifestyle problemen en psychologische problemen van elkaar onderscheiden
Adequaat eetbuien uitvragen
Weet je het verschil tussen overeten, grazen, subjectieve en objectieve eetbuien
Hoe het komt dat een patiënt eetbuien heeft
Waarom bepaalde interventies het best werken (en sommige minder goed)
Verschillende interventies toepassen om verschillende aspecten van de eetbuistoornis te behandelen bij volwassenen en adolescenten
Wanneer je een patiënt het beste kunt verwijzen naar specialistische GGZ
Verschil in behandelen van een adolescent en een volwassene
Omschrijving

De cursus 'Eetstoornis bij volwassenen en adolescenten: diagnostiek en behandeling' richt zich op het leren herkennen en behandelen van de eetbuistoornis bij volwassenen en adolescenten. Een eetbuistoornis is een erkende eetstoornis waar nog weinig over bekend is. Het regelmatig eten van grote hoeveelheden zonder controle kan ernstige psychologische en sociale gevolgen hebben. Helaas worden eetbuistoornissen vaak verward met voedings- of lifestyle problemen, terwijl de behandeling volgens internationale richtlijnen gericht moet zijn op het aanpakken van de onderliggende problemen. Na het volgen van deze interactieve cursus weet je hoe je een eetbuistoornis kunt herkennen en effectief kunt behandelen. Deze cursus is geschikt voor behandelaren met verschillende achtergronden, zoals psychologen, gedragstherapeutisch werkers, diëtisten en psychiatrisch verpleegkundigen.

King Nascholing

Hoge Kwaliteit postacademische nascholing voor een betaalbare prijs. Dat zijn de belangrijkste uitgangspunten van onze filosofie. Ben jij werkzaam als psycholoog of orthopedagoog in de Jeugdzorg, GGZ of in het onderwijs? Dan kun je bij ons terecht voor kwalitatief hoogwaardige én betaalbare cursussen. De huidige ontwikkelingen binnen ons vakgebied stellen steeds meer eisen aan (na)scholing. Wij vinden dat een prima ontwikkeling, maar realiseren ons ook dat het behalen van aanvullende registraties tijdrovend en bovendien erg kostbaar is. Wij willen professionals in de jeugdzorg helpen om continu up-to-date te blijven en bieden daarom een breed aanbod aan van betaalbare cursussen en trainingen voor hulpverleners in de GGZ, jeugdzorg en onderwijs.
info@kingnascholing.nl
0202443165
111, Czaar Peterstraat, Amsterdam, 1018PE

Gerelateerde cursussen

GratisE-learning

Obesitas in de eerste lijn: Aan de slag met (ernstig) overgewicht in de huisartspraktijk

CGT bij kinderen en jongeren met obesitas en hun ouders

€ 650E-learning

CGT bij kinderen en jongeren met obesitas en hun ouders

e-Xpert DA: Obesitas

€ 28.5E-learning

e-Xpert DA: Obesitas

Opleiding specialisatie Obesitas Begeleiden, Verplaatsen en Tillen (BVT)

€ 704.5OisterwijkClassroom09 okt. 2025

Opleiding specialisatie Obesitas Begeleiden, Verplaatsen en Tillen (BVT)

Nieuwe geneesmiddelen bij obesitas

GratisE-learning01 jul. 2025 - 01 jul. 2026

Nieuwe geneesmiddelen bij obesitas

GratisLive Webinar21 aug. 2025 + nog 4 data

Inzichten over obesitas

Obesitas en bariatrische chirurgie (NIEUW)

€ 195Incompany

Obesitas en bariatrische chirurgie (NIEUW)

Obesitas en bariatrische chirurgie (VERNIEUWD)

€ 195Incompany

Obesitas en bariatrische chirurgie (VERNIEUWD)

Diagnostiek en behandeling van obesitas

GratisE-learning

Diagnostiek en behandeling van obesitas

GratisE-learning27 feb. 2024 - 27 feb. 2026

On demand Webinar Bariatrie op het huisarts spreekuur

€ 250BreukelenClassroom12 nov. 2025

Bariatrische chirurgie en farmacokinetiek

€ 250BreukelenClassroom12 nov. 2025

Obesitas en nieuwe farmacotherapie