Zorg in de laatste levensfase

laatste levensfasepalliatieve levensfasepalliatieve zorgpalliatiefstervensbegeleiding
Het webinar is bedoeld voor zorgverleners rond een sterfbed, zoals verzorgenden, verpleegkundigen, paramedici, geestelijk verzorgers en artsen, maar ook andere geïnteresseerden zoals naasten of nabestaanden zijn van harte welkom.
49
0.5-2 Punten
Live Webinar

Prijzen

Regulier € 49
Kortingen
€ 15
geen accreditatie
€ 7.5
studenten en vrijwillegers

Beroepen

Anesthesioloog
2 Punten
ABAN
Arts
2 Punten
ABAN
Arts beleid en advies KNMG
2 Punten
ABAN
Arts indicatie en advies KNMG
2 Punten
ABAN
Arts infectiebestrijding KNMG
2 Punten
ABAN

Sprekers

Eric Geijteman

Internist
Eric Geijteman is internist in het Erasmus Ziekenhuis Rotterdam en onderzoeker in de palliatieve zorg en zal deze avond dit belangrijke onderwerp presenteren.

Doelen

U leert

Het leren herkennen en erkennen (markeren) van de laatste levensfase
Kennis over de symptomen die passen bij een sterfbed
Leren welke symptomen wel en welke geen interventie behoeven
Kennis over de behandeling van benauwdheid en onrust in de stervensfase (de indicaties voor palliatieve sedatie worden kort besproken, maar er is een verdiepend webinar over dit onderwerp)
Verkrijgen van kennis over reutelen, cheynes-stokes ademhaling, sufheid/stupor, anurie
Kennis van correcte communicatie en attitude rond het sterfbed; aandacht voor de overdracht
Omschrijving

Als een patiënt na een kort of lang ziekbed gaat overlijden, vinden er verschillende lichamelijke en geestelijke veranderingen plaats. Deze veranderingen wijzen erop dat sterven dichtbij is. Niet alle veranderingen komen bij iedere stervende voor en ook niet in dezelfde mate. Ook de volgorde waarin ze verschijnen, verschilt van persoon tot persoon. Ieder mens en ieder sterfbed is uniek.


Er wordt ook van zorgverleners nogal wat gevergd tijdens deze fase. In dit webinar gaan we in op wat zorgverleners tijdens het sterfbed kunnen bieden aan steun en zorg: wat is hierbij de rol van medicijnen, hoe kunnen we naasten goed begeleiden? Hoe maak je zaken bespreekbaar? Wat is van belang in de communicatie?


Anderzijds gaan we in op de symptomen die kunnen voorkomen in het sterfbed. Wat is Cheynes-Stokes ademhaling? Hoe vaak treedt reutelen op? Wat kunnen we eraan doen of moeten we er wel iets aan doen?

Carend

Carend is een jonge organisatie die volledig bestaat uit zorgverleners en wil dat de palliatieve zorg in de spotlights staat. Ons slogan is 'Ook als je niet meer beter wordt, verdien je de beste zorg'. Carend wil de palliatieve zorg bekender maken.

Gerelateerde cursussen

E-learning Programma Kinderpalliatieve Zorg (cursus 1, 2 &3)

€ 49E-learning

E-learning Programma Kinderpalliatieve Zorg (cursus 1, 2 &3)

Effectief communiceren met mensen met beperkte gezondheidsvaardigheden – over palliatieve zorg

Op aanvraagIncompany

Effectief communiceren met mensen met beperkte gezondheidsvaardigheden – over palliatieve zorg

Palliatieve zorg

€ 195Incompany

Palliatieve zorg

€ 27.5E-learning14 feb. 2025 - 13 feb. 2026

Palliatieve zorg verlenen | e-learning

€ 34.95E-learning

Voltooid Leven

€ 34.95E-learning

Palliatieve zorg bij dementieel syndroom

€ 34.95E-learning

Zorg in de Stervensfase

€ 34.95E-learning

Pijn in de palliatieve fase

€ 334UtrechtClassroom05 nov. 2025

Congres 'Zorg in de Stervensfase'

€ 34.95E-learning

Palliatieve zorg bij ALS

€ 34.95E-learning

Palliatieve zorg bij hartfalen

€ 34.95E-learning

Euthanasie (bij dementie en bij psychiatrische ziekten)