Basiscursus groepsdynamica

RINO Groep Utrecht

Basiscursus groepsdynamica

Klaslokaal
Prijs€ 1295
Datum
11 sep. 2026
Tijd
09:30 - 16:30
Locatie
Oudenoord, 6, Utrecht
Accreditatie
26-65 punten
Hoe zorg je voor een goed (werk-)klimaat zodat de groep ook effectief kan zijn? In deze cursus bekwaam je je in het hanteren van groepsdynamische processen en technieken, en leer je deze benutten voor de groepstaak. Ook leer je hoe je een groep kunt opzetten en organiseren. De cursus is bedoeld voor zowel beginnende als ervaren groepstherapeuten die academisch of hbo-geschoold zijn.

Uit onderzoek blijkt dat groepstherapie in de ggz en verslavingszorg meestal even effectief is als individuele therapie, bij bepaalde categorieën cliënten zelfs effectiever. Dit betekent echter niet dat groepsbehandeling- en begeleiding vanzelf werkzaam is. Groepen kunnen onproductief zijn of zelfs destructief. Ze zijn pas productief als ze het juiste antwoord zijn op de hulpvraag, verantwoord zijn opgezet en goed worden geleid. In deze cursus leer je hoe jij kunt zorgen voor effectieve groepstherapie.


De onderwerpen die aan de orde komen zijn:

  • groepsdynamiek en werkzame factoren
  • indicatiestelling voor groepstherapie en het therapeutisch kader
  • taken van de groepsleider en co-therapie
  • regels, normen en groepscultuur
  • cohesie, rolgedrag en groepsontwikkeling
  • psychodynamische fenomenen in groepen
  • groepsbehandeling in diverse settings en teambegeleiding
  • beëindiging van de groep en afscheid nemen.


Competenties

Medisch handelen60%
Communicatie20%
Organisatie en financiering20%

Sprekers

PS
Pierre Sebregts
Docent

Pierre Sebregts (1962) is klinisch psycholoog BIG en psychotherapeut BIG, trainer-supervisor NVGP en trainer-supervisor Transactional Analysis. Hij is als docent verbonden aan de RINO-Zuid en de Centrale RINO Groep. Hij werkt als groepspsychotherapeut in het programma GITPD van de Viersprong te ’s Hertogenbosch. Pierre heeft expertise op het gebied van de behandeling van persoonlijkheidsstoornissen, groepspsychotherapie, Transactionele analyse, milieutherapie, teamdynamiek. Pierre heeft als hoogste onderwijsdoel dat opleidelingen in de training geïnspireerd raken en vanuit de leerervaring inzichten en kennis opdoen die hen meteen helpt het vak met meer effect en plezier uit te voeren. Ervaring, oefening en theoriebespreking gaan hand in hand.

Company logo
RINO Groep Utrecht
infodesk@rinogroep.nl
0302308450