E-learning - Perifere IV-canule

canuleintraveneusperifere infuuscanuleinfuuscanuleinfuuscanule inbrengeninfuus inbrengen
25.75
2 Punten
E-learning

Prijzen

Regulier € 25.75
Opmerking : 1 jaar toegankelijk vanaf moment van aankoop

Beroepen

Praktijkondersteuner Ouderenzorg (POH-ouderen)
2 Punten
V&VN
Praktijkverpleegkundige huisartsenzorg (PVH)
2 Punten
V&VN
Verpleegkundig specialist algemene gezondheidszorg
2 Punten
V&VN
Verpleegkundig specialist chronische zorg bij som. aandoeningen
2 Punten
V&VN
Verpleegkundig specialist geestelijke gezondheidszorg
2 Punten
V&VN
Omschrijving

Een perifere infuuscanule wordt gebruikt om vloeistoffen of medicijnen toe te dienen in de ader (intraveneus/IV) zodat deze rechtstreeks in de bloedcirculatie komen.

Veelgebruikte alternatieve namen voor deze infuuscanule zijn; infuusnaald, venflon, vlindernaald, venapunctienaald, vleugelnaald/butterfly, venofix, midliner.

Er zijn veel verschillende soorten naalden, met of zonder vleugels en/of veiligheidsmechanisme. 


Een Perifere IV canule is een naald die uit 2 delen bestaat, een holle aanpriknaald met daaromheen een heel dunne flexibel slangetje van polyurethaan. Dit slangetje heet de katheter/canule.  

Na het inbrengen wordt het aanpriknaald verwijderd en blijft de flexibele katheter achter in de ader. Meestal wordt er via een Luer vergrendeling een toedieningssysteem (bijv. infuuspomp of infuuszak) aan het slangetje gekoppeld. 

De canule van de naald wordt op de huid gefixeerd, zodat op deze op de juiste plek blijft.  


Het gebruik van vleugelnaaldjes en infuussystemen komt veelvuldig voor, zowel in acute zorg als in palliatieve zorg.

De naalddikte en lengte van de canule hangt af van het soort vloeistof dat toegediend wordt, de flow (toedieningssnelheid) van de vloeistof en de client (pasgeborene, volwassene of oudere client)


Het inbrengen van een perifere infuuscanule valt onder de zogenaamde voorbehouden en risicovolle handelingen (Wet op de beroepen in de individuele gezondheidszorg: Wet BIG).

Zorgscholing

info@zorgscholing.nl
0855607302
29, Raadhuislaan, Oss, 5341GL

Gerelateerde cursussen

€ 25

SDB groep

E-learning
2
De cursus Inbrengen Perifere Infuuscanule behandelt de basistheorie van het inbrengen van een perifere infuuscanule. De perifere infuuscanule wordt gebruikt om toegang te krijgen tot de circulatie. Het inbrengen van een perifere infuuscanule valt onder de zogenaamde voorbehouden en risicovolle handelingen (Wet op de beroepen in de individuele gezondheidszorg: Wet BIG).
€ 25
03 Jun
Jun
08:30

Zorg onderwijs Limburg

Classroom
De Witmaeker
8
Het doel van deze bijscholing is om handelingen te trainen met betrekking tot Bijzondere infusen.
€ 275
13 Oct
Oct
08:30

Wenckebach Instituut voor Onderwijs en Opleiden UMCG

Classroom
UMC Groningen
3
In deze cursus worden alle basisprincipes van echografie en echogeleide perifere intraveneuze vaattoegang uitgelegd.
€ 225

SDB groep

E-learning
1
Onder intraveneuze (IV) toediening verstaan we het toedienen van vloeistoffen in de veneuze circulatie. Het toedienen van vloeistoffen direct in de bloedbaan is ingrijpend en kan risico’s voor de patiënt met zich meebrengen. De intraveneuze toediening is daarom een Risicovolle Voorbehouden Handeling (Wet BIG).
€ 27.5
€ 27.5

SDB groep

E-learning
1
De e-learning venapunctie is bedoeld voor verpleegkundigen, verzorgenden, doktersassistenten, praktijkondersteuners die deze Voorbehouden handeling uitvoeren.
€ 27.5