Basiscursus EMDR volwassenen

EMDR therapieEMDR toepassenEye Movement Desensitization and ReprocessingEMDR bij Volwassenentrauma verwerken
EMDR (Eye Movement Desensitization and Reprocessing) is een effectief bewezen behandelmethode om nare ervaringen te verwerken. Leer in deze cursus het behandelprotocol van EMDR toepassen in al zijn facetten en oefen met je eigen casuïstiek. Na afloop ben je in staat om relatief ongecompliceerde traumagerelateerde stoornissen (waaronder PTSS) te behandelen.
09:30 - 17:30
1195
0-37 Punten
Physical course - series

Prijzen

Regulier € 1195

Datum en locatie

08 jan. 2025
09:30
09 mei 2025
17:30
Oudenoord 6, 3513ER, Utrecht
12 mrt. 2025
09:30
12 jun. 2025
17:30
Oudenoord 6, 3513ER, Utrecht
10 apr. 2025
09:30
20 jun. 2025
17:30
Oudenoord 6, 3513ER, Utrecht
04 jun. 2025
09:30
04 sep. 2025
17:30
Oudenoord 6, 3513ER, Utrecht

Beroepen

Cognitief gedragstherapeut
30 Punten
VGCt
Gedragstherapeut
30 Punten
VGCt
Gezondheidszorgpsycholoog
37 Punten
FGzPt
Gezondheidszorgpsycholoog - Klinisch neuropsycholoog
37 Punten
FGzPt
EMDR

Competenties

Medisch handelen80 %
Communicatie20 %

Sprekers

drs. Tilly Koolstra

Docent
Tilly Koolstra is klinisch psycholoog en psychotherapeut. Zij was 26 jaar verbonden aan GGZ Centraal (RCKJP Hilversum) en haar voorgangers. Sinds augustus 2015 is zij werkzaam voor PSYTREC, een innovatief psychotrauma expertisecentrum met locaties in Bilthoven en Weert, waar zij hoofd Zorg en Opleiding is. Zij heeft een eigen praktijk voor psychotherapie, leertherapie en supervisie in Utrecht. Tilly is gecertificeerd traumatherapeut NtVP, erkend trainer en supervisor bij de VEN (Vereniging EMDR Nederland) en supervisor voor de VGCt, VKJP en de NVP. Daarnaast is zij leersupervisor en leertherapeut. Ze maakt deel uit van het bestuur van de VEN.

Doelen

Je leert het EMDR basisprotocol bij volwassenen in al zijn facetten toepassen.
Je bent in staat om relatief ongecompliceerde posttraumatische stressstoornis te behandelen.
Omschrijving

EMDR (Eye Movement Desensitization and Reprocessing) is een effectief bewezen behandelmethode om nare ervaringen te verwerken. Nadat EMDR in 1989 door Francine Shapiro werd ontdekt, werd het voornamelijk gebruikt om grote, eenmalige traumatische gebeurtenissen te verwerken. Tegenwoordig is er steeds meer bewijs dat het ook bij andere klachten effectief kan zijn. Deze vierdaagse basisopleiding is gericht op het leren toepassen van EMDR bij posttraumatische stressstoornis en andere aan trauma gerelateerde stoornissen.


Deze basisopleiding is gericht op het begrijpen en leren uitvoeren van EMDR. Theoretische inleidingen zoals de empirische status van EMDR en werkingsmechanismen worden geïllustreerd met videopresentaties en oefeningen. Stap voor stap wordt het EMDR basisprotocol doorgenomen en toegelicht. Je oefent in kleine groepen en in tweetallen. Bij oefening in tweetallen wordt gebruik gemaakt van min of meer emotioneel beladen herinneringen van de deelnemers. Na de tweede dag pas je het geleerde toe bij jouw eigen cliënten. De derde en vierde dag worden besteed aan het plenair bekijken en bespreken van door alle deelnemers gemaakte videofragmenten van een EMDR-sessie met een eigen cliënt.

RINO Groep Utrecht

infodesk@rinogroep.nl
0302308450
6, Oudenoord, Utrecht, 3511BS

Gerelateerde cursussen

18 Sep
Sep
09:30

RINO Amsterdam

Physical course - series
RINO Amsterdam
24-48
Eye Movement Desensitization and Reprocessing bij trauma
Eye Movement Desensitization and Reprocessing (EMDR) is een geprotocolleerde behandeling voor mensen met posttraumatische stress stoornis (PTSS) en andere traumagerelateerde klachten. Dit zijn klachten die zijn ontstaan als direct gevolg van concrete, akelige gebeurtenissen, en waarbij het denken aan die gebeurtenis nog steeds een emotionele reactie oproept.
€ 1295
20 Jun
Jun
09:00
€ 1285

EMDR Kind en Jeugd

Physical course - series
Hotel Ernst Sillem Hoeve
0-39
Deze basistraining is bedoeld voor psychologen, pedagogen, psychotherapeuten en psychiaters, die werkzaam zijn in het kinder- en jeugdveld.
€ 1285
23 May
May
09:00

EMDR Kind en Jeugd

Physical course - series
Hotel Ernst Sillem Hoeve
0-35
Een vervolg training op de basiscursus ´EMDR bij kinderen en adolescenten´.
€ 1195
17 Sep
Sep
09:30
€ 1375

Arjenne Hoeksema, Verloskundige&Coach

Physical course - series
Arjenne Hoeksema
45
Tijdens deze cursus leer je hoe je een enkelvoudig bevallingstrauma bij een cliënt met een onbelaste psychische anamnese kunt resetten, oftewel behandelen.
€ 1375
21 May
May
09:30

ACT-EMDR Centrum Nederland

Physical course - series
Cursus- en Vergadercentrum Domstad
12-13
De EMDR Basiscursus leert de praktische toepassing van het EMDR-basisprotocol voor type I trauma. Onder type I trauma verstaan wij een traumatische herinnering die eenmalig, kortdurend en onverwacht was.
€ 580
09 Oct
Oct
09:30

Vlokhoven Opleidingen

Classroom
29-32
Wil je leren hoe je complexe traumabehandelingen uitvoert bij cliënten met ernstig of langdurig trauma? Deze vervolgopleiding leert je werken met protocollen voor verschillende EMDR-toepassingen. Ontdek hoe je met Resource Development and Installation (RDI) en Cognitive Interweaves het beste uit je traumabehandelingen kunt halen.
€ 1095