Helaas, deze cursus is verlopen
De accreditatieperiode voor deze cursus is verstreken. Op onze hoofdpagina kunt u andere beschikbare cursussen vinden.
Meisjes en vrouwen met autisme
Prijzen
Beroepen
Competenties
Sprekers
Patricia van Wijngaarden-Cremers
Spreker
Zij is psychiater/psychotherapeut en als expert werkzaam voor het expertise centrum SCOS (specialistisch centrum ontwikkelingsstoornissen) in combinatie met JeugdGGZ. In 2015 is ze gepromoveerd op genderverschillen bij ontwikkelingsstoornissen en het ontstaan van psychopathologie. Ze is actief bestuurslid van diverse nationale en internationale organisaties die zich bezig houden met het verbeteren van de geestelijke gezondheid van vrouwen (o.a. FANN en IAWMH) en oprichtster en voorzitster van de Nederlandse tak van de IAWMH: de Alliantie gender& ggz.Annelies Spek
Spreker
Annelies Spek is klinisch psycholoog en senior wetenschappelijk onderzoeker, gespecialiseerd in autismespectrumstoornissen (ASS) bij volwassenen, waarop zij ook promoveerde. Ze is hoofd van het Autisme Expertisecentrum, een hooggespecialiseerd centrum voor diagnostiek en kortdurende behandeling voor volwassenen met (een vermoeden van) een autismespectrumstoornis. In 2019 richtte ze de Autisme Academy op, een centrum voor scholing en deskundigheidsbevordering op het gebied van autismespectrumstoornissen (ASS). Daarnaast is Annelies bestuurslid van het Female Autism Network of the Netherlands (FANN), consulent bij het CCE en Pieter Baan Centrum en lid van de redactie van het Wetenschappelijk Tijdschrift Autisme (WTA).Autisme presenteert zich bij vrouwen soms op een andere manier dan bij mannen. Bij meisjes met een normale tot hoge intelligentie blijft autisme daardoor veelal onopgemerkt. Herkenning en een juiste diagnose volgen vaak pas op latere leeftijd, nadat zij lange tijd met minder passende ondersteuning en verkeerde diagnoses te maken hebben gehad.
Bijeenkomst 1: Webinar
Autisme uit zich bij vrouwen soms anders dan bij mannen. Zo blijft autisme bij meisjes met een normale intelligentie vaak onopgemerkt. Veelal worden zij pas op latere leeftijd herkend en erkend, nadat zij gedurende langere tijd te maken hebben gehad met onjuiste diagnoses en minder passende hulp.
Vrouwen met autisme camoufleren hun bijzonderheden wat meer en hebben vaak andere intense interesses dan mannen met autisme. In deze webinar wordt besproken hoe autisme zich uit bij meisjes en vrouwen en waar zij in het dagelijks leven tegenaan lopen. Ook gaan we in op wat belangrijk is in de diagnostiek en behandeling, zodat zij tijdig de juiste herkenning en ondersteuning ontvangen.
Bijeenkomst 2 : Masterclass
Meisjes en vrouwen met autisme kampen regelmatig met bijkomende psychische problemen, zoals angst, depressie of persoonlijkheidsstoornissen. Deze masterclass biedt inzicht in de meest voorkomende co-morbide stoornissen, met speciale aandacht voor borderline persoonlijkheidsstoornis. We richten ons op het herkennen van co-morbiditeit en wat dit betekent voor de diagnostiek. Docent Patricia van Wijngaarden-Cremers licht toe hoe je deze complexe problematiek praktisch aanpakt en wat je kunt doen in de behandeling. Gericht op professionals in de GGZ en jeugdhulp die hun expertise willen verdiepen en bij willen dragen aan kwalitatief betere zorg voor deze doelgroep.
