Angst, paniek en trauma bij zwangeren: Herkennen en handelen

accreditatie: KNOV: 14 punten, telt mee voor MIO, Klinisch Verloskundigen: 12 punten
angststressreflectieHersenenVeiligheidsystemenRegulatiesystemenmoeder en babyMechanismen van angstpsychisch welijn
We geven je de juiste woorden, evidence en ervaring om op een boeiende en effectieve manier in gesprek te gaan over angst! Een derde van de zwangere vrouwen lijdt onder perinatale angst. Helaas wordt nog steeds maar een klein percentage hiervan herkend en adequaat begeleid. Angst, paniek en trauma, is ‘slim’ en manifesteert zich op de meest uiteenlopende manieren. Angst kun je niet zomaar aanpakken. Hierdoor zou de angst nog meer bekrachtigd kunnen worden. Angst moet op een slimme manier opgemerkt en benaderd worden.
10:00 - 17:00
475
14 Punten
Fysieke cursus - serie

Prijzen

Regulier € 475
Inclusief : Lunch.

Beroepen

Verloskundigen
07 Sep 2023
06 Sep 2026
14 Punten
KNOV

Competenties

Samenwerken40 %
Maatschappelijk handelen en preventie20 %
Professionaliteit en kwaliteit40 %

Sprekers

dr. Irena Katarzyna Veringa

Hoofddocent
Geen belangenverstrengeling.
Ik ben gepromoveerd op angst in de perinatale periode aan de Faculteit der Maatschappij- en Gedragswetenschappen bij de Universiteit van Amsterdam. Ik ben opgeleid door prof. dr. Susan Bögels, die erkend is door de American Psychology Association (APA) als een top expert in de wereld op het gebied van angst. Daarnaast heb ik een ruime ervaring met het begeleiden van complexe angstproblematiek bij zwangere koppels en moeders.
Omschrijving

Een derde van de zwangere vrouwen lijdt onder perinatale angst. Helaas wordt nog steeds maar een klein percentage hiervan herkend en adequaat begeleid. Angst, dus ook perinatale angst, is ‘slim’ en manifesteert zich op de meest uiteenlopende manieren. Angst kun je niet zomaar aanpakken. Hierdoor zou de angst nog meer bekrachtigd kunnen worden. Angst moet op een slimme manier opgemerkt en benaderd worden. Het is wel essentieel dat jij als zorgprofessional precies weet wat je moet doen met angst in de perinatale periode om de psychische en lichamelijke uitkomsten voor moeder en haar kind te kunnen optimaliseren! Immers, de begeleiding van de perinatale periode gaat ook over het psychische welzijn van vrouwen en hun nieuwe gezinnen.


In deze tweedaags evidence-based scholing leer je alles over angst in de perinatale periode vanuit een klinisch perspectief. Je wordt sensitief voor de signalen van

angst. Daarnaast leer je doelgericht verschillende screenings-instrumenten tijdens jouw

spreekuren in te zetten en leer je met jouw zwangeren over angst te communiceren. Je leert ook een inschatting te maken over welke voorbereiding of juist behandeling voor de bevalling bij een specifiek angstgedrag ingezet zou kunnen worden. Je gaat gewoon angst beter begrijpen en dat gaat zich vertalen in een betere begeleiding van angst en stress van jouw cliënten.

Mind In Geboorte

Mind In Geboorte is een trainings- en opleidingsinstituut voor professionals in de geboortezorg, en verzorgt begeleiding en cursussen voor aanstaande ouders.
info@mindingeboorte.nl
0653184197
175, Westeinde, R, Den Haag, 2512GX

Gerelateerde cursussen